Facebook Google+ Twitter

Ksiądz Heller nie będzie musiał płacić podatku od nagrody

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-02 12:14

Osoby, które otrzymały nagrodę za pracę badawczą, kulturalną, a także obrońcy praw człowieka w niektórych sytuacjach nie będą musiały płacić od niej podatku. Ministerstwo Finansów przygotowało projekt rozporządzenia w tej sprawie.


Szymon Milczanowski z resortu finansów powiedział IAR, że warunkiem koniecznym do skorzystania z zaniechania poboru podatku jest przekazanie pieniędzy na cel charytatywny. W przypadku przekazania na cele dobroczynne tylko części nagrody, fiskus nie pobierze podatku tylko od tej części.

Szymon Milczanowski z Ministerstwa Finansów zwrócił uwagę, że z nowego prawa będzie mógł skorzystać między innymi ksiądz profesor Michał Heller. Laureat Nagrody Templetona przekazał swoją gratyfikację na rzecz Centrum Mikołaja Kopernika w Krakowie. Dlatego też w przyszłym roku nie będzie musiał płacić podatku.
Nagroda Templetona to wyróżnienie przyznawane osobom indywidualnym za działania związane z pokonywaniem barier pomiędzy nauką a religią. Jej wartość to około półtora miliona dolarów.
Projekt Ministerstwa Finansów będzie teraz przedmiotem uzgodnień międzyresortowych. Następnie podpisuje go minister finansów. Nowe prawo wchodzi w życie po 14 dniach od jego ogłoszenia. Resort spodziewa się, że stanie się to jeszcze w wakacje. Rozporządzenie dotyczy obecnego roku podatkowego Od 2009 roku prawo to będzie obowiązywać generalnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.