Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11434 miejsce

Ksiądz i nieletnia parafianka - skandal we włoskim kościele

48-letniemu księdzu z parafii w Como postawiono zarzuty molestowania seksualnego kilkunastoletniej parafianki. Jak twierdzi oskarżony ksiądz, który przebywa w areszcie, między nim a dziewczyną zrodziła się prawdziwa relacja uczuciowa.

Ksiądz Marco Mangiacasale został aresztowany pod zarzutem molestowania seksualnego kilkunastoletniej dziewczyny. Mowa o nastoletniej parafiance, z którą ksiądz wymieniał się czułościami, smsami i e-mailami. Tę dziwną sytuację zauważyła matka dziewczyny, która postanowiła porozmawiać z księdzem Mangiacasale. Podczas rozmowy duchowny wcale nie wyparł się swojego uczucia do nastolatki - informuje milano.corriere.it

Kapłan był proboszczem parafii San Giuliano do 2009 roku. Zakochał się w 13-letniej wtedy parafiance, a związek trwał aż do ostatniego lutego br.
Obecne duchowny przebywa w izolatce więzienia w miejscowości Bassone.
W sobotę rano spotkał się ze swoim prawnikiem również duchownym, z którym odbył dość długą rozmowę. Natomiast na poniedziałek planowana jest wstępna rozprawa, na której kapłan po raz pierwszy będzie miał możliwość opowiedzenia swojej wersji wydarzeń.

Wszystkie dowody jakie znaleziono w mieszkaniu księdza potwierdzają jego związek z nieletnią dziewczyną. Według doniesień corrieredellasera śledczy mają w ręku wszystkie teksty wiadomości, listów i e-maili o jednoznacznej treści. Wygląda na to, że między księdzem a nastolatką istnieje związek uczuciowy oparty na miłości. Niestety według prawa ksiądz będzie sądzony za molestowanie seksualne nieletniej.

"Módlcie się" nawoływał wczoraj w kościele na mszy obecny proboszcz parafii w Como ojciec Roberto Pandolfi. To właśnie jemu w ostatnim tygodniu zwierzyła się nastolatka, wyjawiając prawdę o swoim związku z księdzem co sprawiło, że podjęto dochodzenie.

Parafianie są wstrząśnięci całą sytuacją. Wspominają kapłana jako dobrego księdza, zawsze pomocnego, odpowiednio przygotowanego i nigdy nie odmawiającego pomocy.

Nikt ze społeczności parafialnej nie chce komentować tej sprawy. Wszyscy czekają na poniedziałkowe wyjaśnienia księdza złożone przed sądem.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Pitol
  • Pitol
  • 15.03.2012 13:06

> Celibat jest po to aby nie szantażować księdza

A nie po to by zapobiec ewentualnego odpływu środków Watykańskich np. na alimenty, renty i takie tam?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Celibat jest po to aby nie szantażować księdza w sytuacjach kiedy ktoś chce dowiedzieć się grzechów swojego wroga. Wtedy najlatwiej postraszyć księdza aby złamał tajemnice spowiedzi bo jak nie to zrobimy krzywde Twojej żonie. Żone traktowało by się poważnie i nie łatwo było by ukryć zdrady księdza( osoba publiczna) , pedofilie, alkoholizm i inne ludzkie grzechy. A gdy ksiądz ma kobiete ( kochanke) nie łamie celibatu( bezżeństwo) a i takiej kobiety nikt w społeczeństwie nie traktuje poważnie. Taka kobieta bardziej sobie zaszkodzi oskarżając księdza. Osoba publiczna, bardziej jest narazona na pokusy. Aktor, polityk ,ksiądz. O aktorach ciągle slyszymy , że się rozwodzą. Politycy ukrywają , że się rozwodzą. Gdy pokazują to głośno , zaraz są pietnowani-patrz: premier Marcinkiewicz. Ksiądz może mieć dużo kobiet i zawsze będzie szanowany i poważany. A wystarczy gdyby miał ,żone i coś było by nie tak nikt by go powaznie nie traktował. A rozwód to już całkiem koniec.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dawniej? Na lekcję religii szli zgodnie z potrzebą wewnętrzną. Zwłaszcza z "Własnej i nie przymuszonej woli!" Na co szczególnie zwracał uwagę papież Polak Jan Paweł II! Na przymus daje odwrotny skutek i niezgodne z wolą Stwórcy. Są tacy, którzy praktykują inne wyznanie wiary. Kto wie, czy w oczach Przedwiecznego nie wypadają lepiej niż my sami?! A więc powiedziano: "Nie sądźcie, albowiem sądzeni będziecie!".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pamiętam, jak dziewczyny umawiały się na lekcję religii. Miały do mnie zaufanie, wiec nie było tajemnic. Ksiądz był nad wyraz przystojny i potrafił rozmawiać na różne tematy. Nawet w szkole pod tym względem było skrępowanie, poza profesorem Zaborowskim. Po kilku miesiącach sala katechetyczna była pełna chłopców i dziewcząt. Ksiądz umiał mówić "ludzkim głosem"na wszystkie tematy. Był jak ojciec. Kiedy odszedł do innej parafii, sala katechetyczna była pusta. Świadczy to o tym, że z młodzieżą należy rozsądnie rozmawiać i nic na siłę, jak to realizuje się teraz. Przysłowie mówi: "Z niewolnika nie ma robotnika".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeszcze jeden powód do zniesienia celibatu, który w obecnych czasach jest żałosnym przeżytkiem obyczajowym, powodujacym u tych nieszczęsnych księży "kosmate mysli" i uczynki "występne". Zakochać się - to jeszcze nie pedofilia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

wg. mnie to żaden skandal. Ciekawe by było, gdyby tak ksiądz ujawnił jak jego molestują małolaty, prowokacyjnym wyglądem i spowiedzią. Oczywiście tjaemnica spowiedzi wyklucza skargę księdza.

Komentarz został ukrytyrozwiń
graK
  • graK
  • 13.03.2012 11:04

Drogi Piotrze, nie tylko w Teksasie możesz być pomówiony o molestowanie za samo spojrzenie.
Cały świat już zwariował na tym punkcie. Wiem coś o tym z własnego podwórka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rany Boskie. A co zrobił ten ksiądz ? Co zrobił złego ?

O ile zrozumiałam nie dotknął dziewczyny.

Wymianiał czułe maile i ciepłe sms.- y?
I to jest molestowanie seksualne? czy wyście na głowy poupadali?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może zakochał się po chrześcijańsku?! A to nie ma nic wspólnego z molestowaniem. Sprawa powinna zostać dokładnie zbadana. Ja kocham Wszystkich ludzi, nie można?! Ważne, żeby nie zrobić jakiejś krzywdy i nie mieć grzesznych myśli. W Teksasie spojrzysz i możesz być posadzony o molestowanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
E.Zaręba
  • E.Zaręba
  • 12.03.2012 12:00

Ma Pani rację, to"niestety"nie powinno było się znaleźć, nie było w zamyśle obrony księdza, powinno być w cudzymsłowiu-to miała być swoista ironia.Cóż poszło już w eter.Przepraszam za błąd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.