Facebook Google+ Twitter

Ksiądz Isakowicz-Zaleski: Lech Kaczyński powinien spocząć w Warszawie

"Niepokoi mnie taka skrajność, że albo jedni mówią, że to sam prezydent doprowadził do upadku, spadku samolotu, albo druga skrajność, że strącono go rakietą" - powiedział o Radiu Maryja ks. Isakowicz- Zaleski.

Sonda

Co sądzisz o opinii ks. Isakowicza-Zaleskiego?

 / Fot. Dariusz Gdesz/PolskapresseTym samym odciął się od szeroko rozumianych środowisk prawicowych (forsują tezę o zamachu w Smoleńsku), z którymi go utożsamiono: "Niewątpliwą rzeczą jest to, że Rosjanie mataczą, że komisje kolejne są mało wiarygodne, natomiast nie można z góry powiedzieć, że na pewno był zamach" - mówił w Radiu Zet. Podkreślił, również, że nie słucha Radia Maryja.

Dla sporej części polskiej prawicy, po 10 kwietnia 2010 roku, Lech Kaczyński stał się obiektem kultu, wymarzonym mężem stanu, symbolem niepodległej Polski. Jego testament polityczny jest podstawą działalności np. ruchu społecznego im. Lecha Kaczyńskiego. Dla "Solidarnych" czy członków klubów "Gazety Polskiej" brat Jarosława Kaczyńskiego również jest postacią, wokół której budują swoją ideologię.

Kiedy wybuchły protesty przeciwko planom pochowania prezydenckiej pary na "Wawelu" prawica tłumaczyła, że to robota "Wyborczej", która skrzyknęła "młodych, wykształconych, z dużych miast" przez Facebooka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (43):

Sortuj komentarze:

ptaszynski
 • ptaszynski
 • 21.03.2012 19:25

kaczynski był zdecydowanie najgorszym prezydentem w tym 20 leciu ...a z tym powiedzeniem kowala.... niech Pani nie huśta państwem... swiadczy o fatalnym stanie państwa polskiego

Komentarz został ukrytyrozwiń
Andrzej Zielny
 • Andrzej Zielny
 • 21.03.2012 18:42

Być może kolejna celebra byłaby ożywieniem kultu albo zachętą do niego, ale wyrazić opinię o nieodpowiednim incydencie pochówku pary na Wawelu w końcu należy. Nie można przemilczeć faktu, który ma status zamachu, w wyniku którego faktycznie Wawel utracił swój status polskiego Westminster.

Komentarz został ukrytyrozwiń
JW@
 • JW@
 • 21.03.2012 15:43

Prezydent Kaczyński był najlepszym Prezydentem w tym dwudziestoleciu - i zasługuje by być pochowanym na Wawelu. Nie jest powiązany z żadnymi układami agenturalnymi ,jak byli i obecny Prezydent. Historia to udowodni!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ks. Isakowicz -Zalewski nie powiedział nic, za co prawica miałaby go potępić.
Tak się składa, że pierwsza część zdania: " Niewątpliwą rzeczą jest.....
skutkuje spiralą podejrzeń..
Prezydent Lech Kaczyński nie byłby prawdopodobnie pochowany na Wawelu, gdyby nie szczególne okoliczności jego śmierci...
Skoro został tam pochowany, moim zdaniem nie należy do tego tematu wracać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 21.03.2012 14:15

niech P. nie huśta panstwem .. ja podkreślam ze zasadnicza odpowiedzialność ponoszą tu hierarchowie KK który zgodzili sie pochować na wawelu przeciętnego prezydenta no i widać ze ta formacja kowala to też jakaś hybryda nie dziwie sie ze w sondażach niknie .. no .. jest niezauważalna...

Komentarz został ukrytyrozwiń
kinoman
 • kinoman
 • 21.03.2012 13:43

Panie Piotrze- jakie są nowe sny u Waści ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
 • f
 • 21.03.2012 13:32

@juliusz bortkiewicz-chłopie może ty powinieneś zostać debiutantem w firmie POgrzebowej,zastanów się baranie co ty powiedziałeś,kto ciebie wychowywał ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żenadę tego stanu rzeczy podkreśla wstydliwa wstrzemięźliwość w odpowiadaniu na pytanie: "Kto bezpośrednio stoi za pomysłem i decyzją o pochówku na Wawelu?".
W piątek przed pogrzebem Paweł Kowal zapytany o to przez Monikę Olejnik odpowiedział: "Niech Pani nie huśta państwem...".

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i trzeba by było powołać komisję w sprawie odszkodowań z tym związanych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy wyobrażacie sobie, jaki byłby koszt przenoszenia tego trupa i celebry kolejnego pochówku w Warszawie. Oczywiście do Wawelu to on nie pasuje, ale jak już go tam położono, to niech leży i lepiej niech nigdzie się nie przenosi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.