Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5598 miejsce

Ksiądz kanonik Krzysztof Stepczuk następcą ks. proboszcza Łubika

Pożegnanie ks. Mirosława Łubika, który przechodzi na emeryturę, odbędzie się w niedzielę 26 czerwca. Obowiązki proboszcza parafii NMP Matki Kościoła w Łukowie przejmie ksiądz kanonik Krzysztof Stepczuk.

 / Fot. Archiwum KRP w SiedlcachKsiądz prałat Mirosław Łubik prowadził parafię NMP Matki Kościoła od 27 lat. To on doprowadził do wybudowania świątyni. Niedawno został odznaczony Złotą Odznaką Honorową „Zasłużony dla Województwa Lubelskiego”. Odznaczenie wręczył księdzu proboszczowi marszałek województwa Sławomir Sosnowski dziękując za pracę na rzecz parafii oraz działalność ks. Mirosława Łubika w latach 80.

Siedlecki biskup diecezjalny Kazimierz Gurda na mocy kan. 523 Kodeksu Prawa Kanonicznego z dniem 1 lipca 2016 mianował księdza kanonika Krzysztofa Stepczuka dotychczasowego proboszcza parafii p.w. św. Anny w Zwoli Poduchownej, proboszczem parafii NMP Matki Kościoła w Łukowie.

 / Fot. Archiwum KRP w SiedlcachKs. Krzysztof wywodzi się z parafii pw. św. Izydora w Ruskowie, diecezja drohiczyńska. Po wyświęceniu w 1988 r. posługiwał jako wikariusz w Kąkolewnicy. Pracował w Katolickim Radiu Podlasie, następnie objął parafię w Szpakach /2004/, Grębkowie /2011/ i Zwoli Poduchownej / 2014/.

- Skromny, otwarty na drugiego człowieka, a przy tym wspaniały pasterz - charakteryzuje ks. kanonika Stepczuka, związany ze Zwolą Poduchowną, wójt gminy Wola Mysłowska, Władysław Mika.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.