Facebook Google+ Twitter

Ksiądz Lemański: List z Watykanu nie zawiera ostatecznych rozstrzygnięć

Dokumenty z Watykanu dotarły do księdza Lemańskiego. "Nie znalazłem tam treści, które jakoby miały się w tych dokumentach znajdować. Ten list nie zawiera ostatecznych rozstrzygnięć w mojej sprawie" - powiedział duchowny.

 / Fot. PolskapresseOdnosząc się do tej wypowiedzi księdza Lemańskiego, rzecznik Kurii warszawsko–praskiej powiedział, że nadesłane dokumenty obie strony faktycznie interpretują inaczej. By "nie napinać sytuacji", strony dają sobie czas, przeanalizują tekst wnikliwie od strony prawnej. Jak powiedział rzecznik, budowanie niepotrzebnych nieporozumień nie jest wskazane. Wg rzecznika Kurii, ksiądz Lemański nie podważa decyzji co do odejścia z parafii w Jasienicy.

Jak podaje PAP, ksiądz Lemański poinformował, że przedstawi swoje stanowisko w sprawie treści dokumentów z Watykanu po konsultacjach z prawnikiem. Ale, cieszy go, że Kuria rozpoczęła z nim dialog.

Pod koniec czerwca abp Hoser zdecydował, że Lemański będzie kapelanem w Zakładzie Neuropsychiatrycznej Opieki Zdrowotnej dla Dzieci i Młodzieży w Zagórzu (Mazowieckie). Z informacji rzecznika Kurii wynika, że ksiądz odpowiedział arcybiskupowi na piśmie, ale treść pisma nie została ujawniona. "Ksiądz arcybiskup musi się teraz zapoznać z tą odpowiedzią" - powiedział. Potem przedstawi ks. Lemańskiemu decyzję, co do jego dalszej posługi. Według Dzieduszyckiego, pisze PAP, ks. Lemański zadeklarował, że się jej podporządkuje.

"Kluczowe jest to, żeby znaleźć miejsce dla księdza Wojciecha Lemańskiego, które będzie zgodne z tym, jak on postrzega swoją posługę w Kościele i zgodne też z interesami diecezji, z tym co ksiądz abp Hoser postrzega jako właściwe miejsce dla tego kapłana. Myślę, że jesteśmy bardzo blisko tej sytuacji, by powróciła zgoda" - powiedział Dzieduszycki.

Ks. Lemański był proboszczem parafii w Jasienicy do lipca 2013 r. Tuż przed świętami wielkanocnymi, w połowie kwietnia, parafia w Jasienicy została zamknięta. Otwarcie kościoła zapowiedziano na 27 lipca. Wtedy też nowym proboszczem zostanie oficjalnie ks. Krzysztof Kozera, obecnie administrator parafii w Jasienicy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

To zakład, gdzie został ks. Lemański skierowany.
http://www.centrumzagorze.pl/page7.htm
To dobre miejsce pracy dla człowieka logicznie myślącego, który swój punkt widzenia potrafi przekazać słuchaczom.
Mam nadzieje, że nie będzie tam tylko kapelanem, ale weźmie udział w procesie wychowawczo-dydaktycznym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łatwiej założyć swoją firmę, niż walczyć z korporacją.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.