Facebook Google+ Twitter

Ksiądz Lemański zostanie ukarany przez biskupa za wypowiedzi na Przystanku Woodstock?

Kuria diecezji warszawsko-praskiej wydała oświadczenie w sprawie wypowiedzi ks. Wojciecha Lemańskiego podczas Przystanku Woodstock.

 / Fot. Łukasz Gdak/Polskapresse"Doniesienia prasowe prezentujące wystąpienie księdza Wojciecha Lemańskiego na organizowanym przez pana Jerzego Owsiaka Przystanku Woodstock przynoszą zaskakujące informacje. Jeśli miałoby okazać się prawdą, że ksiądz Wojciech Lemański mówił tam młodzieży o tym, że „biskupi muszą wymrzeć”, że namawiał młodych do wychodzenia z kościołów na znak protestu w trakcie Mszy Świętej, jeśli potwierdzą się inne skandalizujące wypowiedzi, które wedle doniesień prasowych miały tam paść, to postępowanie takie – niegodne kapłana Kościoła Katolickiego – spotka się ze zdecydowaną reakcją i konsekwencjami. Przed podjęciem decyzji sprawa ta zostanie najpierw wyjaśniona i zweryfikowana" - napisał rzecznik Diecezji Warszawsko-Praskiej Mateusz Dzieduszycki.

Ksiądz Wojciech Lemański był jednym z gości tzw. Akademii Sztuk Przepięknych na 20. Przystanku Woodstock. "Ale czy biskupi się zmienią? Prawdopodobnie nie. Jeden z biskupów, który był moim profesorem w seminarium, powiedział nam coś takiego: "to pokolenie musi wymrzeć. Oni się już nie zmienią. Ale może być tak, że wy, nowe pokolenie, wniesiecie nowego ducha, nową aktywność, entuzjazm". Wtedy kto wie, może ci starsi wyjdą wam naprzeciw?" - mówił duchowny. Jego zdaniem Kościół sam się nie zmieni. "Jeśli będziecie się tego domagali, jeśli będziecie wychodzili z kościoła, kiedy ksiądz zamiast Ewangelii opowiada banialuki o polityce czy medycynie, to następnym razem powstrzyma się takich od tematów" - zachęcał ks. Lemański.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Odczuwam małą satysfakcję . Biskup po wysłuchaniu całego spotkania ks Lemańskiego z młodzieżą podzielił moje zdanie . Sprawę " rozdmuchały " media .

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i jak Pan obejrzał TV TRWAM to jużteraz Pan wie, o co ten szum? Nie ma to jak właściww naświetlenie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Porównałem co podaje TV Trwam. Wystąpienie ks. Lemańskiego też źle oceniono. Ale nie tej sprawie poświecono najwięcej czasu. Mówiono o zakłóceniu dwóch wykładów przez grupy zorganizowanych protestujących. Jeden zakłócono księdzu prof. gdy ten wykładał o praktykach równościowych gender z punktu widzenia Kościoła, w drugim przypadku tzw. młodzież patriotyczna nie pozwoliła spokojnie wykładać. leciwemu dawnemu funkcjonariuszowi polskiej służby bezpieczeństwa.. Groźby pod adresem księdza mają być puszczono w niepamięć, a pod adresem ubeka ukarano surowo protestujących.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widziałem przed chwila w Polsacie w sumie dość wyważona opinie ks Lemańskiego o Biskupach, nie wiem o co ten cały szum?

Komentarz został ukrytyrozwiń

'Prawda" organ sowieckiej partii, coś mi to przypomina, bo i tam nie pisano wcale lu raczej źle o Kościele. Kościół ma moc oczyszczającą im dłużej żyję tym bardziej się o tym przekonuję. Mam raczej bardzo dobre doświadczenia w kontaktach z duchownymi. Nikogo nie nawracam po prostu daje świadectwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Ksiądz Lemański zostanie ukarany przez biskupa za wypowiedzi(...)"

Biskup Hoser zostanie ukarany za swoją postawę przez Sąd Ost. atniej instancji jak tylko wymrze...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Marianie, zamkną, zamkną.
Już zamykają głównie przy pomocy swoich głuchych i ślepych owieczek.
Hierarchowie znaleźli sobie chłopca do bicia, więc biją. A czy Jasienica osłoniła go? Nie, bo owieczkom podsunięto nowego, milutkiego pasterza, więc poszły za nim w zachwycie jak w dym.

Ks.Lemański jest jednym z nielicznych mających odwagę stawić czoła kościelnemu betonowi i jeśli społeczeństwo nie obudzi się i nie stanie przy nim ramię w ramię, to... przepadł on i nasza demokracja.
Bardzo dobrze, że ksiądz rozmawia z młodymi, ale fatalnie, że zwierzchnicy już "biorą" się za to. Kościół działa szybko i konsekwentnie, a cała jego działalność od początku jest wielką polityką. Dlatego tak długo ma się tak dobrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Toż to prawda co powiedział ks.Lemański,tupaniem,grożeniem piekielnymi karami nie zamknie się ust ludziom krytykującym tych stetryczałych hierarchów(?) Co zrobili z swoim pijanym koleżką( księdzem ),który wiózł czteroletnią dziewczynką w swoim samochodzie.?????

Komentarz został ukrytyrozwiń

Odsłuchałam relacji z uwagą; słowa bolesne, ale jakże prawdziwe na temat hierarchów, którzy w obrębie kościoła powszechnego stworzyli specjalną odmianę "kościoła polskiego" - instytucji politycznej, demontującej państwo i dalekiej od zwykłego, wierzącego człowieka, który ma prawo oczekiwać od księdza duchowej pomocy w swych troskach.
Na tym tle niezwykle słuszne porównanie z postawą kleru w Czechach czy Austrii.

Wstrząsające w swej prawdzie stwierdzenie: (cyt. z pamięci) "jeśli byś rozmawiał z matka której dziecko jest śmiertelnie chore, nie opowiadał byś głupstw, że cierpienie uszlachetnia" !!!!

Te słowa powinny być przybite na drzwiach każdego kościoła. Rzecz jasna, hierarchowie ukarzą srodze księdza Lemańskiego. Nie są w stanie słuchać logicznie wywiedzionej prawdy; wolą tolerować z pobłażaniem oszołomów typu Natanka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Właśnie skończyłam odsłuchiwać na jednym z portali relacji z całego spotkania ks Lemańskiego z młodzieżą .
Nie usłyszałam tam nic , kompletnie nic co by uwłaczało godności hierarchów , kościoła .
Słowa , które w mediach wypowiada rzecznik Kurii są wyrwane z kontekstu . Ks Lemański odpowiadał na wiele pytań ,które nurtują młodych ludzi na temat funkcjonowania Kościoła w Polsce . Odpowiedzi nagradzali owacjami .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.