Facebook Google+ Twitter

Ksiądz Małkowski o mediach: Nigdy z kur... nie będę w aliansach

"Prostytutek mamy w mediach bardzo dużo. [...]Trzeba przypomnieć sobie słowa Pieśni Konfederatów Barskich: nigdy z kurw... nie będę w aliansach" - tak ks. Małkowski komentuje incydent na Jasnej Górze, podczas którego poturbowana została dziennikarka Polsatu.

Sonda

Taka licentia poetica w wersji hard:

 / Fot. Marcin Obara Polskapresse.10 lipca, podczas 19. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja, Ewa Żarska, dziennikarka Polsatu została spoliczkowana przez mężczyznę uczestniczącego w pielgrzymce. Do zdarzenia doszło, po słowach o. Rydzyka na temat obecności na błoniach jasnogórskich "niepożądanych mediów" i pokazaniu na telebimie samochodu Polsatu. Policja prowadzi w tej sprawie śledztwo.

Na stronie Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy komentuje wydarzenie ksiądz Stanisław Małkowski, kapelan "Solidarności" z czasów PRL, ostatnio często obecny przed Pałacem Prezydenckim.

Sluchacze radia Maryja napadli na dziennikarzy Polsatu

Ks. Małkowski uważa, że na Jasnej Górze to dziennikarze Polsatu sprowokowali pielgrzymów do "uzasadnionych reakcji, nieszkodliwych dla prowokatorów". Korzysta też w swym komentarzu z porównania zawodu dziennikarza do prostytucji. "Są różne formy prostytucji, ponieważ prostytucja wiąże się z pewnym wynagrodzeniem, z pewnym zarobkiem, więc są ludzie, którzy zastanawiają się, czy opłaca im się być prostytutką w tym czy innym sensie (...). I takich prostytutek mamy w mediach bardzo dużo". A podsumowując wywód dodaje: "No i wtedy trzeba przypomnieć sobie słowa Pieśni Konfederatów Barskich: nigdy z kurw... nie będę w aliansach".

 / Fot. PolskapresseMa to być parafraza "Pieśni Konfederatów Barskich" Juliusza Słowackiego (zobacz treść oryginału). Zaskoczyła ona jednak nawet ks. dr Bolesława Karcza, prezesa SDK, który w rozmowie z Onet.pl przyznał, że "wydźwięk słów ks. Małkowskiego jest bardzo ostry". "To licentia poetica w wersji hard, która nie powinna się zdarzać, ale wobec dzisiejszego języka polityków i dziennikarzy udziela się niemal wszystkim" - twierdzi ks. Karcz. Zastrzega jednak, że była to osobista opinia księdza Małkowskiego, po której nawet "prezes stowarzyszenia podrapał się po głowie, bo były to "bardzo mocne słowa".


Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (39):

Sortuj komentarze:

Zbigniew Pągowski
 • Zbigniew Pągowski
 • 30.08.2011 22:56

Pewien Papież w Avignonie tez użył tego słowa w odniesieniu do faktu, kto by rządził, jeśli by wprowadzić demokrację ....nie pamiętam dokładnie który , ale faktem było, ze akurat liczba tych pracowitych pań przewyższała znacznie liczbę wszystkich mężczyzn!

Komentarz został ukrytyrozwiń
007
 • 007
 • 07.08.2011 18:33

- Po pierwsze, ta dziennikarka żadną prostytutką nie była.- Po drugie ksiądz ten nie jest dobrym księdzem,gdyż nie naśladuje Chrystusa w swoim postępowaniu. Chrystus mówił do Marii-Magdaleny- ..Idź i nie grzesz więcej'.I mówił także ,,Niech rzuci kamieniem (w prostytututkę) ten kto jest bez grzechu." Złe zrozumienie zasad moralnych oraz Ewangelii a także braki inteligencji oraz niskie wykształcenie pewnych duchownych oraz ich brak rozwoju duchowego ,powodują tego rodzaju incydenty , nawet przed obliczem Matki Bożej,matki Zbawiciela . Należy otoczyć szczególną opieką osoby,które moralnie podupadły, nie naigrawać się z nich, wytłumaczyć im,że to nie jest dla nich dobra droga. Prostytuyka to po prostu,zagubiony człowiek.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 06.08.2011 17:36

To jest ksiądz , który co miesiąc maszeruje na Krakowskim z prezesem. Do arogancji partii dopasowują się duchowni. Teraz Natanek będzie maszerował z nową flagą IV RP!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jozef
 • Jozef
 • 05.08.2011 09:21

Ks Małkowski to święty kapłan, który stosuje zasadę ewangeliczną mówienia prawdy, bo prwda nas wyzwoli...

Komentarz został ukrytyrozwiń
andrzej juźwikowski
 • andrzej juźwikowski
 • 04.08.2011 23:19

co za wredny typ to jest ksiądz ? co się dzieje w Polsce ???? chetnie by nawracał tak jak krzyżacy ogniem i mieczem -wszystkich tych co mają inne zdanie o katastrofie smolenskiej !!!!!- gdzie są biskupi????? jak bedą takie oszołomy w kościele to bedzie wojna domowa!!! w kurii muszą byc chyba większe pajace skoro
pozwalają na sianie nienawiści !!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Polak
 • Polak
 • 04.08.2011 22:14

Heretyk i antychryst nienawidzi ludzi innych, różniących się od niego poglądami. To nie ksiądz tylko wredny polityk żądny wpływów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
paw
 • paw
 • 04.08.2011 22:02

oszalały z nienawiści klecha

Komentarz został ukrytyrozwiń
Andy Tus
 • Andy Tus
 • 04.08.2011 18:01

Siwiętoszki świntuszą.Pieniądze z prostytucji szły też do szkatuły Watykanu.Papież Klemens 2 zarządził, aby połowa dochodów z pracy ladacznic szła na utrzymanie zakonów.W 1471r papież Sykstus IV obłożył podatkiem prostytutki w Rzymie, a przychody przeznaczył m. in. na sfinansowanie budowy Bazyliki św. Piotra.Ks .Małkowski specjalista od Aliansów kłamie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
&&&&
 • &&&&
 • 04.08.2011 12:34

Reprezentujecie dziennikarstwo obywatelskie tylko z nazwy. Jesteście cenzorską POdrobka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tu powiedział prawdę, bo spotykanie się z kurw.. nie nazywa się aliansem. Można to jedynie nazwać korzystaniem z usług.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.