Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14302 miejsce

Ksiądz Mateusz Kiwior: Nakręcam się na spowiedź

- Sprawowanie sakramentu pokuty to wyjątkowe wyzwanie i czasem mam poczucie niedosytu. Stąd pomysł, żeby na blogu przedłużyć tę chwilę rozmowy z konfesjonału - mówi o. Mateusz Kiwior COr, filipin, założyciel blogu „O spowiedzi”.

ks. Mateusz Kiwior COr / Fot. Bartłomiej MleczkoOjcze, skąd pomysł na blog dotyczącego spowiedzi?
Pomysł, jak większość wpadł ot tak, po prostu. Mam nadzieję, że to Duch Święty. Ale tak poważnie, to chyba potrzeba zgłębienia tego, co na co dzień przeżywam w konfesjonale jako ksiądz.

Zapomina Ksiądz o czymś powiedzieć w konfesjonale i dopisuje na blogu?
Nie o to chodzi, że zapominam. Sprawowanie sakramentu pokuty to wyjątkowe wyzwanie i czasem mam poczucie niedosytu. Szczególnie, gdy czeka długa kolejka i trzeba się streszczać udzielając nauki. Stąd pomysł, żeby na blogu przedłużyć tę chwilę rozmowy z konfesjonału.

I ta nowa forma przedłużenia rozmowy z konfesjonału okazała się dobra i trafiona?
Zdecydowanie. Co prawda niektórzy moi przyjaciele trochę kpią ze mnie. Kiedyś zarzekałem się, że co jak co, ale nigdy blog - żadne wypluwanie wnętrzności na forum Internetu. A tu masz -
taka potrzeba chwili, impuls. Zaryzykowałem, a w zasadzie zaryzykowaliśmy, bo włączyli się w to także moi współbracia. I poszło. Oby jak najdłużej.

Skąd wiecie, że poszło? Wiadomo jak dużo osób odwiedza blog?
Mamy około 100 odsłon dziennie. Mniej więcej połowa to stali bywalcy.

O czym ludzie najczęściej zapominają myśląc o sakramencie pokuty?
Ostatnio na blogu umieściłem posty z reklamami spowiedzi. Wywołałem tym burzę w szklance wody (śmiech). Fakt, że niektóre były dość nietypowe. Ale wszystkie one dobrze pokazują bardzo częste podejście do spowiedzi. Zaczyna być ona pewnym zwyczajem, anachronizmem, który trzeba przybrać w nowe piórka, by była atrakcyjna.

To źle?
Źle, bo spowiedź to nie jest produkt, który mamy sprzedać. Musimy wiedzieć, że to jest przede wszystkim tajemnica działania łaski Bożej, tajemnica nawrócenia. Właśnie chyba tego dziś trochę brakuje w podejściu do spowiedzi. Musimy odkrywać jej tajemniczość - bardzo subtelną i niezwykle intymną. A przede wszystkim bliską relację z Bogiem, jaką spowiedź umożliwia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Anno, do W24 zalogowałem się w 2007 roku. Już wtedy wiedziałem, że powstanie blog ;-)
Alicjo, "dziwny" to tak mało mówi, że prawie nic.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziwny ten wywiad.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy autor wywiadu, pozostanie dłużej w W24, czy zalagował się tylko po to aby ten wywiad opublikować i rozpropagować blog ks. Mateusza. W wypowiedzi księdza najbardziej spodobało mi się cytuję: "Pomysł, jak większość wpadł ot tak, po prostu. Mam nadzieję, że to Duch Święty. Ale tak poważnie..."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.