Facebook Google+ Twitter

Ksiądz musiał zdjąć sutannę za chuligaństwo?

Ksiądz prawdopodobnie za udział w bójkach został wyrzucony ze stanu kapłańskiego. Taką decyzję podjął Sobór Kościoła Prawosławnego w Polsce na wiosennej sesji. Nieoficjalnie wiadomo, że jest to pierwszy w powojennej historii prawosławia w Polsce przypadek wykluczenia ze stanu kapłańskiego.

„Na mocy Uchwały Św. Soboru Biskupów PAKP z dnia 20 marca 2007 r. Nr 310 p. 19, ks. Anatol Horbaczek, w oparciu o kanony Apostolskie nr 8, 39, 45, 55, 56, 58; Kanon 9 IV Soboru Powszechnego; Kanon 11 Soboru Sardyckiego; Kanon 15 Soboru Kartagińskiego – za naruszenie norm dyscypliny cerkiewnej pozbawiony został stanu kapłańskiego, prawa noszenia odzieży duchownego i sprowadzony został do stanu laickiego”.

Tyle mówi fragment komunikatu z wiosennej sesji Soboru Kościoła Prawosławnego w Polsce. Jak się można nieoficjalnie dowiedzieć, jest to pierwszy w powojennej historii prawosławia w Polsce przypadek wykluczenia ze stanu kapłańskiego. Zdarzały się przypadki czasowego, dyscyplinarnego zawieszenia księdza w posłudze, ale nigdy nie przyjmowały tak drastycznej formy. Inkryminowany duchowny pracował ostatnio na Ukrainie. Miał być posądzany m.in. o udział w bójkach.

Polski Kościół Prawosławny to drugie, co do wielkości wyznanie chrześcijańskie w naszym kraju. Ma prawie 800 tys. wiernych w kilku diecezjach. Zwierzchnikiem Kościoła jest Metropolita Warszawski i całej Polski, ks. abp Sawa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Podana iformacja nie jest prawdziwa ( jest klamliwa i fałszywa) Sprawę tę wyjaśnilem z autorem tej publikacji Panem Arkadiuszem Panasiukiem ,stąd sprostowanie oraz w czasopiśmie Fakty i Mity ,które to czasopismo powieliło te nieprawdziwą wersję.
Oswiadczam,że nigdy nie pracowalem na Ukrainie i nie uczestniczyłem w żadnych bójkach lub chuligańskich incydentach .
Wyrzucenie mnie przez Sobór PAKP byl podyktowany przyczynami politycznymi narodowościowymi i religijnymi i w wyniku ingerencj Ministerstwa Obrony Narodowej . Potwierdził to pisemnie JE Abp SAWA przyznając dla potrzeb Sądowych o zastosowaniu takich drastycznych metod z przyczyn o których wspominam powyżej ze względu na ingerencję MON
Obecnie prowadzę Blog w którym staram się wyjaśniac na czym polega funkcjonowanie PAKP w Polsce oraz temat Żywej Cerkwi w naszym Kraju
Kanony jakie zastosowano wobec mojej osoby mają aspekty dyskryminacji, są wymysłem oraz stekiem fałszywych pomówień przez agentów Służb Specjalnych żywej Cerkwi PAKP w Polsce.
Fakt, iż byłem księdzem greko kat. i rzymsko- kat.w USA z bardzo dobrą opinią duchownego był głównym pretekstem do wyrzucenia z PAKP ( proszę przeczytać kanony i w razie wątpliwości kontakt ze mną na adres email: anahor@wp.pl lub wejść na Blog w onecie pod hasłem greekorthodox ) Jestem niewygodnym księdzem dla Służb Specjalnych min.MON bo przed podjęciem się kapłaństwa byłem oficerem MSWiA i znam zasadę funkcjonowania i inwigilowania Kościola oraz duchownych,ktore to dzialania prowadzone są nadal ( czego jestem żywym przykładem)

mgr por ks.Anatol Horbaczek

Komentarz został ukrytyrozwiń

No proszę, Arku! (+)

Czyżbyś zamierzał zostać "prawosławnym Terlikowskim"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.