Facebook Google+ Twitter

Ksiądz Natanek: W niebie słychać z piekła głos arcybiskupa Życińskiego

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2011-07-21 07:49

- Dziś z piekła jego głos słychać w niebie, tak wyje - stwierdził ks. Piotr Natanek o arcybiskupie Józefie Życińskim w czasie jednego ze swoich kazań. - To bardzo przykre, że te słowa padły - komentuje ks. Mieczysław Puzewicz, rzecznik lubelskiej kurii.

- Myślę, że ten człowiek potrzebuje pomocy - dodał były współpracownik zmarłego metropolity lubelskiego. Zaznaczył przy tym, że lubelska kuria nie ma możliwości występować w tej sprawie na drogę prawną. Takie prawo przysługuje tylko najbliższej rodzinie.

Ks. Natanek słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi. Jest m.in. jednym z głównych zwolenników ustanowienia Jezusa Chrystusa królem Polski.

Czytaj cały artykuł w Kurierze Lubelskim

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jakiś czas temu znalazłam parę informacji na temat tego człowieka. To dość niepokojące, że osoba z tytułem doktorskim, która miała opinię intelektualisty wypowiada tak nieprawdopodobne bzdury. Co może stać się z człowiekiem inteligentnym, że wygłasza poglądy o diabelskości żelu do włosów czy lakieru do paznokci, który przeklina dziennikarzy, jak pradawny szaman. Czy orędzie prywatnych objawień Rozalii Celakówny może tak namieszać w głowie doktora teologii? Obawiam się, że tak. Czy przesłanie, które zasiewa lęk, dzieli ludzi i potępia może pochodzić od Boga? Jeśli było Jego dziełem, to czy zostało właściwie odczytane? Czy Chrystusowi naprawdę zależy, by zostać ogłoszonym oficjalnie Królem Polski, bo jak nie to się obrazi i spotka nas kara? Czy naprawdę jesteśmy szarym motłochem, który trzeba straszyć piekłem i karą? Chyba tylko po to by sobie podporządkowac innych. Nie trzeba wierzyć w prywatne objawienia. Dla chrześcijan Bóg powiedział to, co miał do powiedzenia najważniejszego. Na strachu można zbudować co najwyżej piekło na ziemii, a to już nieraz przerabialiśmy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jacuś
  • Jacuś
  • 21.07.2011 09:48

Albo ja czegoś nie rozumiem, albo ktoś mnie robi w balona. Na lekcjach religii uczono mnie, że do piekła się trafia w wyniku wyroku Sadu ostatecznego, ale dopiero po skończeniu świata.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.