Facebook Google+ Twitter

Ksiądz Natanek z Grzechyni prowadzi wojnę religijną

W Kościele katolickim w Polsce pojawił się twórca nowej filozofii religijnej, który wymawia posłuszeństwo swojemu biskupowi i zwierzchnikom w Watykanie, widząc w nich rzekomych wrogów.

Ksiądz Piotr Natanek z małopolskiej Grzechyni, od jakiegoś czasu prowadzi wojnę religijną i propagandową, przeciwko swoim zwierzchnikom w Krakowie i Watykanie. Opracował filozofię religii, którą upowszechnia w swoich mediach i znajduje coraz szersze grono zwolenników, w kraju i poza granicami. Głosi herezję w Kościele katolickim. Za to krakowski metropolita, kardynał Stanisław Dziwisz, zawiesił go w pełnieniu obowiązków kapłana. Oznacza to, że heretycki ks. Natanek nie może sprawować żadnych czynności kapłańskich. Nie może, ale czy zawieszenie mu pomoże? Czy usłucha, czy uznaje decyzje swojego zwierzchnika? Jego celem stało się nawiązanie do celów biznesowo-kościelnych kolegi z Torunia. Ambicje jego sięgają daleko szerzej i głębiej, niż imperium, w którym mieszka i tworzy swoje teorie kościelne.

Jednym z głównych punktów filozofii ks. Natanka jest konieczność intronizacji Jezusa na króla Polski. W obszarze swego wzroku i myślenia widzi szatana lub szatańskie działania. "Jeśli na głowie twojego syna jawi się żel, potem irokezy, to wiedz, że tam się coś burzy. Jeżeli twoje dziecko, córka dorastająca, używa jaskrawych kolorów do paznokci: czarny jak piekło, czerwony jak ogień, wiedz, że coś się dzieje" - mówił w kazaniu dostępnym w internecie. Rozpracowuje "masońskie i satanistyczne postawy ojców franciszkanów, albo żąda zmiany symbolu Europy: przekonuje, że w wieńcu gwiazd, powinna się pojawić postać Matki Bożej".

Filozofia religii głoszonej przez ks. Natanka ma silny akcent m.in. w tępieniu autorytetów swoich zwierzchników oraz niektórych kolegów z wyższych sfer duchownych. Uderza również w autorytety władzy świeckiej, bo najwyższym autorytetem, jest on sam dla siebie. Taka postawa kapłana, w ocenie kurii, była nie do wytrzymania. Metropolita reagował, dając swojemu niesfornemu "barankowi" upomnienia, ostrzeżenia, dekrety, itp. Jednak heretycki ksiądz traktował to jak przysłowiowy "groch o ścianę". Mówta swoje a ja swoje – taką zasadę wyznaje nieposłuszny ksiądz. Metropolita napisał, że ks. Natanek "sprzeniewierzył się składanemu podczas święceń posłuszeństwu swojemu biskupowi, wielokrotnie ignorując upomnienia i dekrety dyscyplinujące płynące ze strony przełożonych" - informuje tvn24.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

"kardynał Stanisław Dziwisz, zawiesił go w pełnieniu obowiązków kapłana. Oznacza to, że heretycki ks. Natanek nie może sprawować żadnych czynności kapłańskich."

Działania kardynała są sprzeczne z Art. 1128 Katechizmu, który mówi, że sakramenty są ważne, bez względu na morale kapłana.
Ksiądz może być pedofilem, defraudantem, konkubentem - byle był wyświęcony jako katolicki ksiądz.
Więcej:
W co trzeba wierzyć aby dostąpić zbawienia
http://husyta.wordpress.com/2009/06/03/w-co-trzeba-wierzyc-aby-dostapic-zbawienia/

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kronk
 • Kronk
 • 16.02.2012 22:15

> ksiądz Natanek walczy z obłudą i hipokryzją a nie walczy z religią.

W przypadku katolicyzmu na jedno wychodzi...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marian Skutela
 • Marian Skutela
 • 15.02.2012 18:57

Ja dopatruję się,że ksiądz Natanek walczy z obłudą i hipokryzją a nie walczy z religią.Aby to zrozumieć przydałoby się naszym biskupom i księżom bliżej zapoznać sie z biblią.Bo to co oni wyprawiają nie mieści sie w głowie normalnego człowieka /katolika/.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 15.02.2012 15:09

@duchowny - mądry głos w dyskusji

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 15.02.2012 15:06

Gorąco kibicuję temu Natankowi. Skoro episkopat Polski oraz Watykan zezwalają na sekciarstwo Rydzyka to dlaczego zabraniają tego samego Natankowi? Skoro przyzwalały na biznesy Jankowskiego to czemu zamykają furtkę do bogactwa ks. Piotrowi? Nie rozumiem tego :))

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzysztof z Krakowa
 • Krzysztof z Krakowa
 • 15.02.2012 11:44

Po raz kolejny mamy do czynienia z tvn-owskim subiektywnym, jednostronnym spojrzeniem na problem. Przypominają mi się nie tak odległe czasy PRL-u. Nie dziwię się, że po takich tendencyjnych publikacjach jak ta powyżej Ks. Natanek "pogonił" ekipę TVN. Miał do tego absolutne prawo - wszak żyjemy w demokracji. A w pogoni za tanią sensacją i podawaniem nieprawdziwych informacji ukierunkowanych na wzrost oglądalności (no i zysków) niech TVN zastanowi się, czy aby nie rozmienia się na drobne...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Nonka
 • Nonka
 • 15.02.2012 08:34

Więcej takich Natanków i KRK sam się zwinie z tego kraju...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wasyl
 • Wasyl
 • 14.02.2012 23:41

Przydałoby się więcej rzetelności w artykule. Ks.Natanek nie wypowiedział nieposłuszeństwa zwierzchnikom w Watykanie tylko Dziwiszowi. Autor pomylił Papieża z Kardynałem. oj, wygląda mi to na retorykę gazety Fakt.

Komentarz został ukrytyrozwiń
duchowny
 • duchowny
 • 14.02.2012 19:52

Dziwi mnie bardzo, że autor artykułu w stosunku do kard. Dziwisza używa sformułowania "autorytet", a Natanka określa jako "oset". Pierwsze co obecny papież zrobił to pozbył się tego autorytetu z Watykanu. Przecież to degradacja z drogi dyplomacji na jakiś tam Kraków w perspektywie innych diecezji na świecie mało istotny. Natanek nie uderza w Ewangelię a w hierarchię i używa dobitnych ale i prawdziwych określeń adekwatnych do sytuacji. Może i wierni powinni wyzbyć się całowania biskupów po rękach i czołobitności przed nimi jakby to byli Bogowie. Niestety hierarchia nie jest święta - to w większości dobrzy biznesmeni. I Natanek o tym mówi inni księża się boją albo mają dobre parafie i dobry biznes jak kapelani wojskowi i boją się że im się ciepłe posadki skończą. To dlatego księża się nieodzywają mimo, że wielu z nich ma dość panowania swoich panów i władców.

Komentarz został ukrytyrozwiń
astrolog
 • astrolog
 • 14.02.2012 17:30

Szkoda czasu na komentowanie TVN-owskich bzdetów.
Kościół przetrwa następne co najmniej 2 tysiące lat,a TVN za parę lat trafi szlag, jak pzpr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.