Facebook Google+ Twitter

Ksiądz oskarżony o gwałt. Ma na koncie 12 ofiar i 17 zarzutów

Prokuratura warszawska, po ponad 1,5-rocznym śledztwie, zebrała dowody o tym, że ksiądz popełnił 17 przestępstw, "których ofiarami było 12 kobiet". Wśród ustalonych przestępstw są: gwałt, pedofilia i seksualne wykorzystanie zależności.

 / Fot. Wikimedia CommonsNiebawem znajdzie w sądzie swój finał, głośna już sprawa ukrywanej miłości księdza z kościoła garnizonowego, z Legionowa pod Warszawą. Ksiądz kapitan Jacek S. jest oskarżony przez prokuraturę, m.in. o gwałt i namawianie do usunięcia ciąży chórzystki, z którą się przyjaźnił i spotykał. Na rozpoczęcie procesu sądowego ksiądz Jacek czeka w areszcie. Sprawa rozpocznie się w połowie grudnia przed Sądem Okręgowym Warszawa-Praga.

Oskarżenie dotyczy wydarzeń sprzed blisko dwóch lat. Wtedy na policję zgłosiła się 18-letnia chórzystka, oświadczając, że ksiądz nakłaniał ją do usunięcia ciąży, która – jej zdaniem - była owocem ich romansu, i chciał zapłacić za ten zabieg. Okazało się, według śledczych, że to najmniej poważny spośród innych zarzutów, jakie w ostatnim rozrachunku, prokuratura postawiła księdzu Jackowi. Duchowny zaczął, bowiem utrzymywać intymne kontakty z chórzystką, gdy miała ona zaledwie 14 lat.

Prokuratura, po ponad 1,5-rocznym śledztwie, zebrała dowody na to, że ksiądz popełnił łącznie 17 przestępstw, "których ofiarami było 12 kobiet". Wśród kilkunastu ustalonych przestępstw są: gwałt, pedofilia, seksualne wykorzystanie zależności i seksualne wykorzystanie zależności wobec osoby niepełnoletniej, jak też takie wykorzystanie, związane z wręczeniem korzyści majątkowej, lub osobistej i namawianie 18-latki do usunięcia ciąży.

To jednak tylko skromny i zaledwie ogólnikowy opisy zarzutów i paragrafów, w oparciu o które będzie sądzony ks. kapitan Jacek S. Ze względu na dobra osobiste ofiar, śledczy nie ujawniają szczegółów, ani tego, na czym dokładnie polegały zarzucane księdzu czyny.

Jak informuje portal Wyborcza.pl, sprawa została przekazana do sądu w sierpniu 2013 roku, ale – w ocenie sędziów – materiał dowodowy zawiera istotne braki, które należy dołączyć. Z tego względu akta odesłano do poprawki. Uzupełniony akt oskarżenia, wpłynął ponownie do Sądu Okręgowego w Warszawie-Pradze, w końcu września.

Ks. kapitan Jacek S., był wikarym w kościele garnizonowym, w Legionowie. Po ujawnieniu sprawy - w styczniu 2012 roku, warszawska Kuria Polowa zawiesiła go w obowiązkach duszpasterskich, aż do czasu ostatecznego werdyktu sądu i wyjaśnienia sprawy.

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.