Facebook Google+ Twitter

Ksiądz poczęstuje popiołem amatorów kebabu

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-02-25 11:44

Mieszkańcy Krakowa będą mogli spróbować dziś chleba z popiołem. W Środę Popielcową poczęstuje ich ksiądz Jacek Stryczek. Akcję organizuje przy budce z kebabem.

ks. Jacek Stryczek / Fot. Adam Wojnar/POLSKAKsiądz Stryczek z krakowskiej parafii św. Józefa słynie z nietypowych pomysłów. Zdarzało mu się już zaczynać kazania od puszczenia fragmentu filmu. Podczas homilii korzystał także z rekwizytów: toczonych po podłodze monet albo puszek z piwem.

W ubiegłym roku w czasie adwentu ustawił przed największą galerią handlową w Krakowie przenośny konfesjonał. Nie nawracał ludzi ani nie chciał obrzydzić im zakupów. Konfesjonał był tylko symbolem miejsca, w którym jest czas, aby szczerze porozmawiać. Ksiądz przeciwstawił go kulturze konsumpcyjnej, która jego zdaniem zawłaszczyła święta.

W ubiegłym roku zaś, by podkreślić wyjątkowość Wielkiego Postu w kalendarzu liturgicznym, ks. Stryczek zorganizował wraz z młodzieżą happening. Kilkunastu młodych ludzi chodziło przez cały dzień po Krakowie, nosząc ze sobą półtorametrowe krzyże zrobione z brzozy. Chodzili z nimi do pracy, na uczelnię, do lekarza.

Tym razem ekscentryczny duchowny postanowił każdego, kto zje chleb z popiołem, nagradzać balonikiem z napisem "postna lekkość bytu". Ten happening ma przypomnieć ludziom, że od czasu do czasu trzeba oczyścić nie tylko ciało, lecz także umysł i ducha.

Cały artykuł przeczytasz na Polskatimes.pl.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.