Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5051 miejsce

Ksiądz profesor Dariusz Oko: Byłem ateistą

Jeden z najbardziej znanych polskich duchownych rozmawiał z Onet.pl. Ksiądz Dariusz Oko mówi o swoich lękach przed genderystami, omawia problem homolobby w Kościele, oraz rozprawia o gorszych i lepszych stronach stanu kapłańskiego.

Oblicze księdza Oko. W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej/CC3.0 http://www.wiadomosci24.pl/artykul/rzecznik_praw_dziecka_na_celowniku_grodzkiej_267731.html / Fot. W obronie Wiary i Tradycji KatolickiejSam przez pół roku byłem ateistą

Grożono duchownemu już chyba wszystkim i wszędzie. Jak twierdzi sam zainteresowany, głównymi sprawcami przeróżnych napaści na jego osobę są "wyznawcy lewackich ideologii" oraz przedstawiciele z kręgów LGBT. Ksiądz Oko szczerze przyznaje, że odczuwa duże obawy wobec nastawienia części społeczeństwa: "Oczywiście, że się boję, ale staram się mój strach przezwyciężyć, bo dla ratowania ludzi - szczególnie przed życiem w wiecznym absurdzie, przed utratą zbawienia - trzeba być gotowym na wszystko, także na śmierć." Motywy i pobudki jakie kierują tymi ludźmi są już rozpoznane przez księdza w niemałym stopniu: "Nienawidzą mnie podobnie, jak wcześniej komuniści nienawidzili Kołakowskiego, Sołżenicyna i błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszkę." Znajomość tych mechanizmów ma nawet w osobie ks. Dariusza Oko rys szczególny. Swego czasu sam zbłądził o czym mówi bez skrępowania, ale z niejaką przestrogą: "Genderowi ateiści są dla mnie często bolesnym ostrzeżeniem, jak bardzo niewiara może degradować człowieczeństwo. Znam to przecież z autopsji, sam przez pół roku byłem ateistą. Tylko miałem wtedy 14 lat i to mnie częściowo usprawiedliwia. Taka młodzieńcza głupota, która niektórym niestety zostaje na dłużej albo i na całe życie." Dla tych, którzy bacznie śledzą księdza Oko, może to być symptomatyczne.

Nawet przypadki Polańskiego czy Kroloppa nie wywołały żadnego zawstydzenia


Często omawiany problem pedofilii na łonie Kościoła jest rozumiany przez księdza Oko, jakby w kategoriach historii, która jest echem dziejów minionych: "Żadna instytucja w świecie nie uczyniła tyle, co Kościół, by wyplenić pedofilię ze swoich szeregów. (...) Jest to jednak olbrzymia różnica na przykład wobec świata kultury, w którym nawet przypadki Polańskiego czy Kroloppa nie wywołały żadnego zawstydzenia, żadnych tego typu reakcji." Trudno się spierać ze specjalistą, wszak gender musiał wdzierać się już wcześniej nawet do świata kultury literackiej, a stamtąd już prosta droga do podręczników i łączek kultury masowej. Nie tylko "Dekameron" Boccaccia, ale nawet bliższy nam Sapkowski i jego "Wiedźmin" potrafili przyprawić o rumieńce lesbijskimi przygodami Ciri, Lwiątka z Cintry. Być może, że przykładowi bohaterowie fantasy trafili do szkolnych wzorców za sprawą jakiegoś tajnego przymierza, podobnego homolobby w Kościele. Wszak można mówić o takim zjawisku na podobieństwo partii politycznych, frakcji i odłamów: "Istnienie homolobby w Kościele potwierdził sam papież Franciszek wkrótce po swoim wyborze. Oczywiście nie jestem ulubieńcem tego ugrupowania." Kościół powziął pewne kroki, aby ukrócić odwieczną ekspansję tego tajemniczego zrzeszenia, np.: "Dlatego w 2005 roku wydano surowy zakaz święcenia na kapłanów mężczyzn o skłonnościach homoseksualnych."

Europa jako dom bezbronnych starców

Ksiądz Dariusz Oko jest wizjonerem, którego przesłanie dotyczy zawężonej tematyki, ale za to odnajduje się tam jako specjalista najwyższego lotu. Zagrożenie gender przyrównuje do obrazków Orwella: "Władza totalitarna nieznosząca żadnego sprzeciwu, niesamowicie gardząca ludźmi." Rzec by można, że jest to raczej ostateczność, ale duchowny prezentuje pogłębione studium zjawiska: "Za jedno zdanie krytyki gender czy homoideologii będzie więc wyrzucenie z pracy, dotkliwe kary finansowe albo więzienie. Kolejne prześladowanie chrześcijan, zamienienia budynków kościelnych na muzea genderyzmu albo magazyny. Nieograniczona, przestępcza seks-deprawacja dzieci i młodzieży. Z czasem zapewne legalizacja pedofilii bez określenia dolnej granicy wieku (jak przez lata zabiegali o to genderyści z Partii Zielonych w Niemczech). Bardzo dużo seksu i wszelkiej rozwiązłości, ale bardzo mało małżeństw i bardzo mało dzieci, demograficzna katastrofa, wielkie umieranie. W końcu załamanie kulturowe i koniec naszej cywilizacji. Europa jako dom bezbronnych starców, który bez wystrzału zostaje zajęty przez islamistów. Oni genderyzmowi się nie poddają i dlatego im nie zabraknie żołnierzy, żeby nas podbić. Oni podobnie chętnie przejmą Europę, jak Putin przejął Krym." Cóż powiedzieć? Nawet ogrody Hieronima Boscha bledną przy apokaliptycznych wizjach księdza Oko. Zapewne pewien procent odbiorców skupi się nad tym przesłaniem ze szczególną uwagą. Poza tym, profesor już nie jeden raz zaznaczał, że "genderyści to w istocie neomarksiści, podobnie myślący i podobnie zaślepieni jak ich protoplaści." Niemniej wielu z nich nie było w żadnej mierze bardziej odkrywczymi od starożytnych utracjuszy. Choćby Platon zamyślał nad zesocjalizowaniem żon, co by panie wspólnym dobrem dla każdego były. Ostatecznie: "Kościół nie może na żądanie genderystów wyprzeć się Chrystusa (jak wcześniej wymagało tego już wielu jego krwawych prześladowców)." Ksiądz Oko nie zmienia swoich poglądów. Może powinienem napisać: swojej wiary.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Czternastolatek, ateista przez jedne wakacje - śmiechu warte!
Dojrzałe lęki pana Oko świadczą o ukrytym pragnieniu męczeństwa za wiarę; niestety - żaden ateista nie będzie księżula pławił, przyżegał żelazem i namawiał do wyrzeczenia się wiary, przyodziania sukni (sic!!!) i przyjęcia na siebie obowiązków macierzyńskich w imię genderu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to sobie ksiądz Oko schlebia .
Śmiem twierdzić ,że po latach nikt nie będzie go pamiętał . Nienawiść komunistyczna umarła .

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Znam to przecież z autopsji, sam przez pół roku byłem ateistą. Tylko miałem wtedy 14 lat i to mnie częściowo usprawiedliwia. Taka młodzieńcza głupota"

Półroczna 'głupota' wieku 14 lat nie ma żadnego znaczenia.
Gorzej z tymi ujawniającymi się co rusz teraz, w wieku dojrzałym.
Aż grzech je ignorować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zresztą mówiąc uczciwie, zgadzam się z Nergalem w wielu sprawach.
Książkę przejrzałem, opuszczając mało mnie interesujące wątki muzyczne i historii zespołu, zatrzymując się tylko na mniej lub bardziej ogólnych refleksjach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.05.2014 16:25

Dla pana Oko wszyscy "genderyści" to ateiści, a wszyscy ateiści to pedofile.

Nie dziw się, Marku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiem, czy omawiano. Ja omówiłem to sam ze sobą, bo temat mnie interesuje nadzwyczajnie. Dlatego mam czujki wyostrzone w tym kierunku ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Znam to przecież z autopsji, sam przez pół roku byłem ateistą. Tylko miałem wtedy 14 lat i to mnie częściowo usprawiedliwia. Taka młodzieńcza głupota, która niektórym niestety zostaje na dłużej albo i na całe życie".

Dobre! Ateizm = głupota?
Czyżby to była prawda objawiona? Linia podziału między głupotą a mądrością chyba nieco inaczej przebiega...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmmm... Znaczy się, nie sposób podważyć, że księża czynią tylko Dobro? Zaś cała reszta i zakonnice gonią w grzechu za takim lobby :)

Nie czytałem dotąd dzieł Nergala, ale cytowany fragment omawiano bodajże w "Szkle kontaktowym" swego czasu. Niestety, ksiądz Oko wciąż był jeszcze wschodzącą gwiazdą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z Nergalem ? Hmm, ja ostatnio przeczytałem fragment tego, co spłodził w formie książki, a napisał był tak:

" Poza tym nie spotkałem osoby, która potrafiłaby podważyć argument o tym, że największe ssaki, czyli słonie i wieloryby, nie są mięsożercami"

Rzecz była o sporze mięsożerców i wegetarian.

Więc ja się pytam: argumentów za czym? Bo to, że są to największe ssaki, to fakt.
Natomiast jeśli miałby to być argument za wegetarianizmem, to ... no, w każdym razie nie życzę księdzu Oko takiego argumentowania :) Ani Nergalowi - spotykanych ludzi ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdyby porównywał się z Nergalem czy z Kostrzewskim to wskazywanoby, że jest pyszny :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.