Facebook Google+ Twitter

Ksiądz sprzeciwający się aborcji 14-latki zostanie pozwany?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-11 19:39

Sekretarz Rady Wojewódzkiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej Piotr Zawrotniak zamierza podać do sądu księdza Krzysztofa Podstawkę, który namawiał ciężarną nastolatkę z Lublina, aby nie poddawała się zabiegowi aborcji. Zawrotniak uważa, że doszło do złamania artykułu 51 konstytucji, który dotyczy prawa do ochrony danych osobowych oraz prawa do informacji publicznej.

Jednocześnie sekretarz SLD - skrytykował wypowiedź arcybiskupa Józefa Życińskiego cytowaną przez lubelską telewizję, że "kościół broni każdego życia i daleki jest od osądzania księdza, który interweniował u lekarzy i nie pozwolił żeby 14 latka usunęła ciążę".

Rzecznik metropolity twierdzi, że arcybiskup Józef Życiński nigdy nie zajmował oficjalnego stanowiska w sprawie odmówienia przez lekarzy usunięcia ciąży 14-latki z Lublina i interwencji w tej sprawie jednego z duchownych.

Dziś dyrektor szpitala im. Jana Bożego w Lublinie Jacek Solarz powiedział, że w jego szpitalu nie będzie dokonany zabieg aborcji 14-latki. Dyrektor wydał oświadczenie, w którym napisał, że wrzawa medialna stwarza zagrożenie dla prawidłowego funkcjonowania oddziałów ginekologiczno-położniczych oraz zwrócił uwagę na próby łamania autonomii lekarzy i ich moralności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.