Facebook Google+ Twitter

Ksiądz Stopka potępia protesty

Ufność jest cnotą, ale naiwność może być przekleństwem. Red. naczelny portalu Wiara.pl pisze o prywatyzacji: "zdziwiłem się bardzo, czytając w dwóch bardzo różnych polityczne gazetach podobne komentarze. Pochwalające w tej materii kierunek działania rządu". Czy aby przypadkiem oba periodyki nie należą do skoligaconych wspólnymi interesami koncernów, albo nawet tych samych spółek?

Ks. Artur Stopka potępia protesty górników odrzucających model gospodarki zależnej od korporacji międzynarodowych, parafian wiernych staremu proboszczowi i przeciwników koncertu Madonny.

O prywatyzacji pisze, że poważne periodyki ją lansują, zatem musi być dla Polski korzystnym rozwiązaniem. Ekonomia jest dziedziną obcą księdzu - sam to przyznaje.

Posłużę się więc przykładem z bioetyki. Jakże to jest, że obce sobie ideowo gazety gardłują jednakowo o zakazie in vitro, przemilczają stanowisko episkopatu i eksponują szczęśliwe z poczęcia na szkle lub czepiające się ostatniej deski ratunku pary nie wspominając nic o tych, które są szczęśliwe bo zrezygnowały z kontrowersyjnej metody i postanowiły adoptować sierotę. (Nie wartościuję jednych ani drugich). Gdy na ekrany kin wchodziła "Pasja" wielkie światowe tytuły prasowe wypuściły w tym samym tygodniu identycznie zredagowany pamflet dyskredytujący film o Jezusie. Ilość informacji w mediach o problemach krajów rozwijających się jest wielokrotnie niższa niż o wydarzeniach z życia gwiazd.

W Polsce wykształcił się pewien model autoprezentacji duchownego: wypośrodkowany, ksiądz ma sądy wyważone. Dystansuje się do obu skrajności (Radio Maryja, "Gazeta Wyborcza"). Jest otwarty. Uważa, że w mediach panuje pluralizm, prądy relatywizujące osobę ludzką w wysiłku ekonomicznym, bioetyce czy popkulturze są spontaniczne i oczywiste. Wolność w demokracji jest przez takich duchownych brana dosłownie bez żadnych poprawek. Na tej samej szali kładą każdą skrajność gubiąc w przesadnej dbałości o wizerunek zrównoważonego politycznie celebryty prawdę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wygląda tak jak napisane. Nazwać mogę, że to mocno lakoniczne a nawet skrótowo lakoniczne. Sam esencja niemal.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.