Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7471 miejsce

Ksiądz stracił wiarę. W policję

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2006-09-12 07:47

Już drugi raz w tym roku złodzieje okradli parafię św. Antoniego Padewskiego w Nożynie, w powiecie bytowski. Tym razem proboszcz Sylwester Bąk nie zgłosił jednak włamania na policję, bo po pierwszym stracił... wiarę w efekty jej działań.

fot. Dziennik Bałtycki – Pierwsze włamanie było w styczniu - wtedy straciłem pieniądze, dokumenty i zapasowe kluczyki do samochodu – mówi ksiądz Bąk. Złodzieje weszli tylko na plebanię i nie tknęli sąsiadującej z nią świątyni. Ksiądz zgłosił sprawę policji, ale...
– Delikatnie mówiąc nic z tego nie wyszło. Przez kilka nocnych godzin spisywano protokoły, a efektu nie ma – podkreśla proboszcz. Za drugim razem rabusie byli zuchwalsi. Z kościelnej skarbonki świętego Antoniego ukradli tylko około 8 złotych, ale zniszczyli też witraż wart 2 tysiące złotych. (mateo)tk

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 08.04.2009 20:05

Że pozwolę sobie zapytać a to niby czemu Mirnal? Rozumiem że jeśli ktoś okradnie świątynię wyznawców Lucyfera to też będziesz za ostrzejszym ukaraniem? A może dotyczyć by to miało tylko świątyń KRK ?

ps:
Wiesz patrząc z mojej strony to księża powinni być skazywani za masowe oszustwo na wielką skalę z niskich pobudek (chęci zysku) ale ja jakoś tego nie propaguję i nie domagam się publicznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy nie sądzicie, że złodzieje okradający kościoły, cmentarze powinni być sądzeni ostrzej? Ale także księża sprzeniewierzający się wierze. Rad bym sie zapoznać z opiniami w szczególnosci osób duchownych i uduchowionych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.