Facebook Google+ Twitter

Ksiądz z A/H1N1 dalej jest w ciężkim stanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-15 20:22

Nie zmienia się stan 27-letniego księdza, który zarażony wirusem nowej grypy leży na OIOM-ie w gorzowskim szpitalu.

Jak powiedział Radiu Zachód zastępca dyrektora gorzowskiej lecznicy, Kamil Jakubowski, lekarze podają choremu leki i liczą, że jego młody organizm poradzi sobie z infekcją. Pacjent, w stanie ciężkim, przebywa na Oddziale Intensywnej Terapii Medycznej, jest w śpiączce, oddycha za pomocą respiratora. Lekarze nie wykluczają, że za ciężki stan pacjenta odpowiada właśnie wirus grypy A/H1N1. Okazuje się bowiem, że ksiądz Piotr od 4-5 dni zmagał się z wysoką gorączką, co osłabiło jego organizm.

Dziś w kościele pod wezwaniem Chrystusa Króla, w którym od dwóch lat 27-latek jest wikariuszem, wierni modlili się o zdrowie dla swojego księdza. Wszyscy wierzą, że wyzdrowieje.

Na jutro zwołano posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Wicewojewoda Lubuski Jan Świrepo apeluje, aby nie wpadać w panikę. Na razie w gorzowskim szpitalu nie wprowadzono dodatkowych rygorów sanitarnych. "W poniedziałek podejmiemy decyzję, co dalej" - powiedział Radiu Zachód Kamil Jakubowski. Wykryty wirus A/H1N1 u 27-letniego księdza, to drugi przypadek w Gorzowie, a trzeci w województwie lubuskim. Latem wirusa wykryto u 14 -letniej dziewczynki, która wróciła z wycieczki w Hiszpanii. Dziecko było leczone w domu i przeszło chorobę łagodnie. Łagodnie przeszedł grypę także chłopiec ze Słubic, który wrócił z wirusem z kolonii w Bułgarii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.