Facebook Google+ Twitter

Ksiądz z Legionowa oskarżony o pedofilię. 12 ofiar, 17 zarzutów

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-10-02 15:51

Kolejny skandal pedofilski w polskim Kościele katolickim. Kapelanowi garnizonowemu ks. kap. Jackowi S. prokuratura postawiła 17 zarzutów. Według zeznań jednej z ofiar, ksiądz zapłacił za dokonanie aborcji.

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/legionowo-ksiadz-jacek-s-ktory-zmusil-nastolatke-do-aborcji-siedzi-w-izolatce_222807.html / Fot. print screen / SE.plJak poinformowała TVP Info, akt oskarżenia trafił do sądu już w sierpniu. Jednak dopiero teraz prokuratura zdecydowała się na ujawnienie szczegółów sprawy. Nie wiadomo, ile ofiar jest pokrzywdzonych w tej sprawie.

Prokuratura przez 1,5 roku prowadziła śledztwo. Zebrała dowody które wskazują, że ksiądz popełnił łącznie aż 17 przestępstw, których ofiarami było 12 kobiet. Między innymi: gwałt, pedofilia, seksualne wykorzystanie zależności oraz seksualne wykorzystanie zależności wobec osoby niepełnoletniej, a także takie wykorzystanie związane z wręczeniem korzyści majątkowej lub osobistej oraz namawianie do usunięcia ciąży. Jackowi S. grozi 12 lat pozbawienia wolności.

Sprawę zgłosiła na policję 18-letnia dziewczyna, była chórzystka z parafii pod wezwaniem świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny. Dziewczyna opowiedziała policjantom, że w wieku 14 lat została seksualnie wykorzystana przez Jacka K. Następnie jako nastolatka miała z nim romans. Zeznała również, że w wieku 17 lat zaszła w ciążę z duchownym, a ten miał nakłaniać ją do dokonania aborcji. Ksiądz S. miał również zapłacić za dokonany zabieg.

O sprawie było głośno już w 2012 roku. W styczniu 2012 roku "Super Express" pisał, że kapelan został aresztowany. Ksiądz przebywał w izolatce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 02.10.2013 21:55

Jacek S. jest "kozłem ofiarnym"? Jemu również podstawiono dowody?

"Nie paktowali też z diabłem"

Nie słyszał pan o illuminatach? Na pewno pan słyszał. Chrześcijanie też należą w ich szeregi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

KRK świetnie się miał w sojuszu demolibertynizmu i ołtarza. W warunkach narastającej i niemal powszechnej biedy miał z czego popisywać się bogactwem, a jego książęta opływali we wszystko. Nadszedł jednak czas zapłaty. Druga strona niepisanej umowy osiągnęła już swoje cele, związane z tą wspśłpracą i postanowiła pozbyć się niewygodnego wspólnika, robiąc zeń przy okazji kozła ofiarnego. Tak bywa w rewolucjach!

Nie uwierzę w inną wersję wydarzeń dopóki nie dowiem się o publicznie piętnowanych i siedzących w celach oraz na ławach oskarżonych imamach, rabinach i jeszcze innych kapłanach zamiast tylko księży (w krajach katolickich) i pastorów (w krajach protestanckich) oraz świeckich działaczy katolickich lub protestanckich (i mormońskich). Niestety jednak (lub na szczęście) wyznawcy innych religii oraz chrześcijanie prawosławni jeszcze nie stracili zbiorowego instynktu samozachowawczego. Nie paktowali też z diabłem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Media uwzięły się na Kościół. Skoro wśród księży są pedofile, to oczywiście trzeba ich karać. Szkoda tylko, że media zrobiły sobie z tego pożywkę. Jakoś dziwnym trafem to księża są na ramówkach tvn-u, a nie inni pedofile. W 2013 roku sądy skazały 650 osób na podstawie artykułu 200 kodeksu karnego. Dni pracy miały 252, zatem łatwo policzyć, że dziennie skazywano 2-3 pedofili. Dlaczego akurat temat księży wałkuje się bez przerwy w mediach liberalnych? W tym roku ile było głośnych afer z pedofilami? Ja jakoś kojarze tylko te które dotyczyły księży. Było ich dosłownie kilka. A co z resztą? Mamy już październik, więc na podstawie danych z zeszłego roku można oszacować, że zapadło już ponad 400 wyroków skazujących. No ale tylko pedofile w Kościele są warte uwagi mediów...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.10.2013 18:16

"Uwzięli się" - kto i na kogo? Księża na dzieci czy media na Kościół?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uwzięli się. Glemp w grobie się przewraca, a Mazowiecki pewnie z Rydzykiem ubolewają nad jawną nagonką. Dobrze, że Suchocka daleko, bo dopiero byśmy usłyszeli. Michnik w ostatniej chwili nie zdążył z denuncjacją?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.