Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14174 miejsce

Ksiądz z Łodzi oferuje spowiedź non stop

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2009-12-14 08:50

Znany z nietypowych pomysłów ewangelizacyjnych ksiądz Michał Misiak, oferuje całodobową spowiedź. Ogłoszenie umieścił na śledziku - nowej funkcji portalu społecznościowego Nasza-klasa.

Księża spowiadali już w nocy podczas dyskoteki w Heaven. / Fot. Krzysztof SzymczakDla odmiany łódzcy dominikanie chcą zorganizować Noc Spowiedzi. Dlaczego noc? Zdaniem organizatorów, późna pora zapewnia możliwość spokojnej rozmowy.

"Chcesz się wyspowiadać? Zadzwoń" - napisał ks. Misiak na Naszej-klasie. Podał numer swojego telefonu komórkowego i zapewnienie, że jest w 24-godzinnej spowiedniczej gotowości. - Coraz więcej osób chce spowiadać się w spokoju, zamiast robić to szybko, z kolejką za plecami. Chcę im to umożliwić - wyjaśnia ks. Misiak. Ci, którzy dzwonią, umawiają się na udzielenie sakramentu w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Łodzi.

- Późnym wieczorem przeglądałem Naszą-klasę i zafrapował mnie nietypowy wpis na śledziku - opowiada student z Łodzi. - Napisałem SMS-a, a ksiądz natychmiast odpowiedział. Szybko umówiliśmy się na spowiedź - dodaje.

Z umieszczonej pod koniec listopada oferty skorzystało piętnaście osób. Tylko raz jakaś kobieta Fot. ilustracyjna / Fot. PAP/Tomasz Gzellzadzwoniła w środku nocy. - Większość osób wybiera normalne pory, np. późne popołudnie - mówi ks. Misiak.

Na wszelki wypadek przez całą dobę ma jednak włączoną komórkę. - Czasem ktoś chce w środku nocy porozmawiać. Nie udzielę przez telefon rozgrzeszenia, ale mogę się pomodlić i pobłogosławić. To pomaga - zapewnia ks. Misiak.

Matylda Witkowska

Czytaj więcej na www.dzienniklodzki.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 14.12.2009 13:02

Ciekawe co tak naprawdę chciała ta kobieta o późnej porze, chyba pokutę :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Krakowie będzie podobna akcja w tym tygodniu - studecka noc spowiedzi u dominikanów z 16 na 17 grudnia od 22 do 3 nad ranem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie będzie to możliwe, bądź spokojna.

Inicjatywa dobra bo jest 'target'.

Swoją drogą wie ktoś, czy w Poznaniu są jakieś kościoły otwarte (ot tak albo z powodu jakichś nocnych modlitw) całą dobę?

Pozdrawiam, miłego dnia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W dobie dziesiejszego rozwoju nie zdziewię się jeżeli przeczytam ogłoszenie: "powiedż święta on-line"; "komputer zamiast konfesjonału"; "albo rozgszesznie przez internet".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.