Facebook Google+ Twitter

Książe Harry znów pojedzie na wojnę?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-29 13:53

Batalion wnuka brytyjskiej królowej Elżbiety II, księcia Harry'ego za rok obejmie służbę w Afganistanie - informuje brytyjski dziennik „The Sun". Według gazety, brytyjskie ministerstwo obrony zastanawia się, czy pozwolić księciu na wyjazd.

Jak pisze „The Sun", wnuk królowej Elżbiety II chciałby pojechać do Afganistanu. Książę twierdzi, że chce pełnić zwyczajną służbę jako żołnierz. Zdaje sobie jednak sprawę, że jego obecność na froncie może narazić żołnierzy jednostki na szczególne niebezpieczeństwo ze strony talibów.

Niespełna 24-letni książę Harry służył już w afgańskiej prowincji Helmand na początku roku. Po dziesięciu tygodniach na froncie został jednak wycofany do kraju, po tym, jak poczytna amerykańska gazeta internetowa ujawniła, gdzie służy wnuk królowej Elżbiety II. Ze względów bezpieczeństwa było to utrzymywane w ścisłej tajemnicy.

Podporucznik Harry Windsor służy w batalionie Blues&Royals królewskiej gwardii konnej. Batalion pełni zarówno funkcje ceremonialne, jak i prawdziwą służbę jako jednostka pancerna. Harry dowodzi drużyną zwiadowczą, wyposażoną w 4 pojazdy opancerzone typu Scimitar. Ostatnio książę odbył ćwiczenia polowe ze swoim oddzialem, a wkrótce jedzie z nim na poligon w Kanadzie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.