Facebook Google+ Twitter

Książe Karol będzie karmił polskie żubry

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-16 08:35

Spacer po Puszczy Białowieskiej, spotkanie z polskimi Tatarami i karmienie żubrów - to główne punkty wizyty książęcej pary brytyjskiej na Podlasiu. Książę Walii Karol i księżna Kornwalii Kamilla odwiedzą Białowieżę i Kruszyniany, gdzie obejrzą miejscowy Meczet i spróbują kuchni tatarskiej.

Jak zapewnia wojewoda podlaski - Maciej Żywno - ta wizyta ma nie tylko kurtuazyjny charakter, a może zaowocować wspólpracą w dziedzinie ochrony środowiska i gospodarczą . Wojewoda dodaje, że ambasadę brytyjską w Polsce oczarowała Puszcza Białowieska i społecznośc
tatarska. Dlatego książęca para odwiedzi Białowieżę i Kruszyniany.

Wizyta księcia Karola i jego małżonki będzie promocją całego Podlasia. Razem z gośćmi pojawią się zagraniczni dziennikarze. Książęca para wyląduje w Białowieży około 11. Odwiedzi Białowieski Park Narodowy, aby zobaczyć jedyną zachowaną do dziś pierwotną puszczę w Europie. Spotka się też z przedstawicielami organizacji zaangażowanych w przedsięwzięcia związane z ochroną środowiska na terenie parku.

Następnie goście polecą do Kruszynian, gdzie spotkają się z muzułmańską społecznością polskich Tatarów. Odwiedzą m.in. meczet tatarski z początków XIX wieku i spróbują kuchni tatarskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.