Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30796 miejsce

Książę Karol odwiedził Kraków

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-29 19:46

Książę Karol, brytyjski następca tronu, odwiedził Kraków. Wraz z małżonką Kamilą, księżną Kornwalii, przybył pod Wawel, aby uroczyście zainaugurować działalność Centrum Społeczności Żydowskiej.

Budowę nowego ośrodka na krakowskim Kazimierzu sfinansowała World Jewish Relief - londyńska organizacja zajmująca się problemami społeczności żydowskich z całego świata. Książę Karol był pomysłodawcą inicjatywy. Idea pojawiła się podczas jego poprzedniej wizyty w Krakowie w 2002 roku. Następca tronu spotkał się wtedy z osobami, które przeżyły Holocaust. Książę objął też honorowy patronat nad przedsięwzięciem.

Zainaogurował on działalność ośrodka wbijając w mur mezuzę - żydowski symbol religijny. Po uroczystości książę spotkał się z przedstawicielami społeczności żydowskiej w Synagodze Kupa. Wczoraj książęca para miała też okazję zwiedzić Kościół Mariacki, Wawel i Sukiennice, a także przespacerować się po rynku. Mimo, że książę i księżna byli szczelnie otoczeni przez oficerów BOR, podczas spaceru chętnie zatrzymywali się przed tłumem gapiów.

Mieszkańcy Krakowa i turyści przyjęli to z dużym entuzjazmem. Do księcia podeszła między innymi - nie zatrzymywana przez ochronę - niepełnosprawna Magda i wręczyła mu kartkę z życzeniami. Książę Karol gościł w Krakowie po raz trzeci. Dla jego małżonki natomiast była to pierwsza wizyta w tym mieście.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.