Facebook Google+ Twitter

Książę Karol w Krakowie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-29 08:02

Dziś do Krakowa przyjedzie brytyjski następca tronu, Książę Walii Karol wraz z małżonką Kamilą, Księżną Kornwalii. Głównym punktem wizyty będzie otwarcie nowego Centrum Społeczności Żydowskiej przy ulicy Miodowej na Kazimierzu.

Centrum zbudowane zostało przez World Jewish Relief, organizację charytatywną z siedzibą w Londynie, która pomaga społecznościom żydowskim na całym świecie. W krakowskim ośrodku realizowane będą programy społeczne, edukacyjne i religijne. Książę Karol objął patronat nad Centrum i pomagał w zbiórce funduszy na budowę placówki po swojej wizycie w Krakowie w roku 2002.

W programie jednodniowej wizyty jest także zwiedzanie Kościoła Mariackiego, Sukiennic, Zamku królewskiego na Wawelu oraz spacer po krakowskim Rynku. Książęca para odwiedzi także synagogi na krakowskim Kazimierzu.
Następca brytyjskiego tronu był już w Polsce i Krakowie dwukrotnie: w roku 1993 i 2002. Podczas ostatniej wizyty książę Karol odebrał złoty medal "Kraków 2000" z rąk ówczesnego prezydenta Andrzeja Gołasia. Zwiedził wtedy Sukiennice i krakowski Kazimierz, gdzie spotkał się z członkami gminy żydowskiej. Pojawił się również w Rynku Głównym na spotkaniu z kwiaciarkami i mieszkańcami. Dla Księżnej Kamili będzie to pierwsza wizyta w Polsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.