Facebook Google+ Twitter

Książę Karol widzi podobieństwo między Putinem i Hitlerem. Tak twierdzi brytyjski dziennik

Brytyjski dziennik "Daily Mail" twierdzi, że książę Karol porównał działania Władimira Putina do tego, co robił Adolf Hitler.

 / Fot. Daily Mail"Putin zachowuje się jak Hitler" - czytamy w nagłówku dzisiejszego wydania "Daily Mail". Brytyjski tabloid twierdzi, że w rozmowie z Marienne Ferguson, kobietą która straciła rodzinę w holokauście, książę Walii porównał działania rosyjskiego prezydenta do dyktatora III Rzeszy.

Książę Karol przywołał powyższą analogię w kontekście działań Putina w sprawie Ukrainy. Jak zauważa serwis Gazeta.pl nie jest pierwszym politykiem, który widzi podobieństwo. W podobnym tonie wypowiadała się choćby Hillary Clinton.

Analogia jest też popularna na Ukrainie. W tym samym tonie wypowiedział się zwierzchnik Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej Patriarchatu Kijowskiego, patriarcha Filaret. "Działania Putina są takie same, jak działania Hitlera. On też bronił Niemców w Sudetach, przyłączył Austrię. Wczoraj - Gruzja, dzisiaj - Krym, a jutro - jeszcze jakieś inne europejskie kraje. Dlatego agresora należy zatrzymywać, żeby nie rozprzestrzeniał zła i nieprawdy na cały świat" - mówił w marcu duchowny cytowany przez TVN24.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.