Facebook Google+ Twitter

Książka. Greg Marinovich,Joao Silva "Bractwo Bang Bang"

Ciekawa opowieść o fotografach wojennych i dylematach im towarzyszącym podczas pracy w schyłkowym czasie Apartheidu w RPA.

W schłkowym, wyjątkowo brutalnym czasie Apartheidu w RPA czterech niezwykle młodych fotografów - przyjaźniących sie i zarazem rywalizujących ze sobą- tworzą grupę , która przekazuje światu relacje z wydarzeń toczących sie w RPA. Ta wyjątkowo mocna, wstrząsająca i miejscami drastyczna opowieść spisana przez dwóch [Greg Marinovich,Joao Silva ] ,jako jedynych żyjących, członków grupy, stanowi szczegółowy opis pracy fotoreportera na tle przemian zachodzących w RPA, która dążyła ku demokracji .

Książka "Bractwo Bang Bang" traktuje o wyjątkowo trudnych dylematach moralnych , które trapią korespondentów wojennych. Z książki dowiadujemy sie gdzie przebiega granica miedzy ambicją i odpowiedzialnością zawodową a człowieczeństwem także kiedy odłożyć aparat i z obserwatora stać się uczestnikiem wydarzeń.

Sylwetki autorów

João Silva (ur. 09 sierpnia 1966 w Lizbonie, Portugalia) -jest fotografem wojennym zamieszkałym
w Johannesburgu, Republika Południowej Afryki. Był jednym z czterech osób powszechnie związanych z Bang-Bang Club, grupa fotografów, którzy pracowli w RPA do czasu uwolnienia Nelsona Mandeli w pierwszych wyborach w 1994 roku. Silva pracował w Afryce, na Bałkanach, w Azji Środkowej, Rosji i na Bliskim Wschodzie. Jego obrazy zdobyły wiele nagród, w tym World Press Photo.

Greg Sebastian Marinovich (ur. 1962) - fotoreporter, filmowiec, edytor zdjęć i członkiem Bang-Bang Club. Jest współautorem książki The Bang-Bang Klub: Migawki z ukrytym wojny. W latach 1990, Marinovich pracował jako główny fotograf w Izraelu dla Associated Press. który został uhonorowany Nagrodą Pulitzera dla Fotografia Nowości

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.