Facebook Google+ Twitter

"Książka Historyczna Roku" - dziś finał konkursu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-30 07:46

O godzinie 14 poznamy laureatów konkursu imienia Oskara Heleckiego "Książka Historyczna Roku". Jego organizatorami i fundatorami nagród w wysokości 150 tysięcy złotych są Polskie Radio, Instytut Pamięci Narodowej oraz Telewizja Polska.

Celem konkursu jest popularyzowanie historii Polski dwudziestego wieku oraz rozpowszechnianie czytelnictwa książek historycznych. Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowano 13 tytułów. Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach - najlepsza książka naukowa poświęcona dziejom Polski i Polaków w okresie PRL oraz najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski dwudziestego wieku.

Sześcioosobowe jury wyłoniło laureatów jednomyślnie. Przewodniczący jury, profesor Piotr Franaszek, podkreślił, że kryteriami wyboru zwycięskich tytułów były przede wszystkim temat książki i to, na ile jest on nowatorski.
Kandydatów do konkursu mogli zgłaszać członkowie jury, wydawnictwa i rektorzy uniwersytetów.

W obu kategoriach możliwe jest przyznanie dwóch nagród. Nagrody specjalne przyznają także czytelnicy za pośrednictwem strony internetowej www.ksiazkahistorycznaroku.pl. Tam dostępna jest też lista kandydatów.
Patronat nad konkursem objął prezydent Lech Kaczyński.

Gala przyznania tytułów "Książki Historycznej Roku" rozpocznie się w Belwederze w Warszawie o godzinie 14-tej. Do 15-tej w programie Pierwszym Polskiego Radia można słuchać relacji Magdy Mikołajczuk z gali. Uroczystość będzie także transmitowana w TVP Info.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.