Facebook Google+ Twitter

Książka Joela Bakana, czyli prawdy i mity o korporacjach

Korporacja - czyli inaczej międzynarodowy koncern, jest dotknięta beznadziejnym przypadkiem psychopatii. Gdy tylko służy to interesom akcjonariuszy potrafi kłamać, kraść, a nawet zabijać bez najmniejszej skruchy. Chcesz poznać tajemnice korporacji? Przeczytaj tą książkę.

 / Fot. Joel BakanKsiążka ta jest z pewnością jedną z najlepszych pozycji na polskich rynku wydawniczym, jakie się ukazały na temat działalności korporacji, czyli globalnych koncernów, nazywanych oficjalnie - zagranicznymi inwestorami. W sposób przystępny opisuje ona i obala mity, jakie urosły wokół tej działalności. Autor z pozycji prawnika przedstawia czytelnikowi położenie prawne korporacji oraz na przykładzie różnych krajów pokazuje, jakie są skutki działalności korporacji. Wypowiedzi wielu wybitnych osób - w tym też liderów biznesu z USA nie pozostawiają żadnych złudzeń co do tego, że korporacje są bardzo szkodliwe dla społeczeństwa.

Całe zło działalności korporacji polega na tym, że jej rentowność zależy od tego, jak duże koszty jest w stanie przerzucić na społeczeństwo. Jedynym celem działalności koncernów jest osiągniecie maksymalnego zysku, bez względu na koszty społeczne. Tego właśnie oczekują giełdowi akcjonariusze. To nie kto inny jak właśnie ponadnarodowe koncerny są odpowiedzialne za tworzenie złych warunków zatrudnienia, unikanie płacenia podatków, czy też niszczenie środowiska naturalnego. Globalne koncerny są więc niczym innym jak groźnymi pasożytami – dowiadujemy się czytając tą ciekawą książkę.

Chociaż obraz, jaki kreśli autor jest ponury i przerażający, to jednak okazuje się, że nie jesteśmy bezsilni wobec niezwykle szkodliwego działania zagranicznych koncernów. I ta prawda jest niezwykle pocieszająca. Książka ta jest adresowana do szerokiego grona czytelników. Myślę jednak, że szczególnie powinna ona trafić do samorządowców, polityków i nauczycieli.

Joel Bakan - "Korporacja"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.