Facebook Google+ Twitter

Książka "Mourinho vs. Guradiola" od Wydawnictwa SQN już w sprzedaży!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-09-04 12:57

28 sierpnia 2013 roku ukaże się w Polsce książka Mourinho vs. Guardiola. Nowa pozycja wydawnictwa SQN pokazuje trenerów tym razem nie od strony sportowej, ale porównuje pod kątem osobowości oraz stylu pracy i zarządzania drużyną. Premiera zbiega się w czasie z dniem, w którym naprzeciwko siebie, pod wodzą nowych trenerów, staną drużyny Chelsea i Bayern Monachium.

 / Fot. Wydawnictwo SQNAutorzy, autorytety w temacie zarządzania, przekonują, że świat futbolu nie różni się zbytnio od biznesowego. Sprawnie budują paralelę między piłkarskim coachingiem, a przewodniczeniem zespołom w przedsiębiorstwie. Książka to prawdziwa kopalnia rad w zakresie zarządzania kapitałem ludzkim, zachowania autorytetu, motywowania, czy obiektywnego rządzenia podwładnymi. Każdy lider zespołu powinien zapoznać się z tą książką. Okazuje się, że wiele można nauczyć się na przykładzie Mourinho i Gaurdioli.

Dzisiejszy futbol to coś znacznie więcej niż zwykłe występy przed publicznością. To także wyjątkowi ludzie i wielkie legendy, które będą wspominane przez kolejne pokolenia. Bez wątpienia należą do nich dwaj niezwykli trenerzy, których zasługi, charyzma i talent sprawiają, że na zawsze zapisali się w historii futbolu.

José Mourinho i Pep Guardiola pod niemal każdym względem reprezentują całkowicie odmienne podejście do swojej roli. Mają różne sposoby prowadzenia drużyny, a ich osobowości są jak ogień i woda. Łączy ich jednak to, co najważniejsze: pragnienie wygrywania i sukcesy ich zespołów.

W niniejszej książce znajdą Państwo charakterystykę obu postaci. Przeczytają o tym, co je dzieli i co łączy, dowiedzą się, w jaki sposób motywują swoich piłkarzy, jak analizują taktykę rywali, jak wyglądają ich relacje z mediami i jakie stosują strategie. Wnikliwie opisane wydarzenia z życia Mourinho i Guardioli autorzy wzbogacają przydatnymi i ciekawymi informacjami na temat ich pasjonującej, chociaż czasem trochę przeklętej profesji.

Ta książka pozwala zrozumieć filozofię każdego z nich. Jest wielką pomocą dla wszystkich, którzy kiedyś chcieliby się rzucić w wir pracy trenerskiej, albo tylko kierować grupą i wydobyć z innych to, co najlepsze.

Informacja o autorach:
JUAN CARLOS CUBEIRO – uważany za jednego z najlepszych w Europie ekspertów w dziedzinie przywództwa i coachingu. Honorowy prezes Hiszpańskiego Stowarzyszenia Coachingu; wykłada m.in. na Uniwersytecie Deusto w Bilbao, na CEU San Pablo w Madrycie i w Fundesem Business School
w Alicante. Autor blisko trzydziestu książek.

LEONOR GALLARDO GUERRERO – doktor nauk o kulturze fizycznej i sporcie; wykłada na Uniwersytecie Castilla-La Mancha, jest też dyrektorką uniwersyteckiego kursu Zarządzania Sportem w Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej.

Mourinho vs. Guardiola

Autor: Juan Carlom Cubeiro, Leonor Gallardo
Tłumaczenie: Barbara Bardadyn
Język oryginału: hiszpański
Wydawnictwo: SQN
Liczba stron: 272
Data wydania: 28 sierpnia 2013
ISBN: 978-83-63248-72-7
Cena: 39,90

Wydawca w Polsce:
Wydawnictwo SQN powstało w połowie 2010 roku. Ideą, która przyświecała założycielom jest publikowanie książek “z pasją”. Dla jednych pasją jest piłka nożna, dla innych film, trzeci interesuje się sztuką współczesną a jeszcze kolejny po prostu literaturą. Jednak każdy z nich ma możliwość dzielić się swoją pasją właśnie poprzez książkę.

W oparciu o te założenia działa Sine Qua Non. Wśród pozycji, które ukazały się nakładem wydawnictwa można znaleźć książki o piłce nożnej, sztuce współczesnej, serialowe oraz inne, które są realizacją pasji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.