Facebook Google+ Twitter

Książka na deszczowe popołudnie. „Wielki Marsz” Stephena Kinga

Iść by dojść. Jak najszybciej. Ale w jakim celu? Czy meta oznacza zwycięstwo? Na te pytania odpowiada książka „Wielki Marsz” mistrza grozy Stephena Kinga. Autor w znakomity sposób kontrastuje rzeczywistość i piętnuje tendencyjność.

Wielki marsz / Fot. Materiały promocyjneKsiążka nie jest najnowszym dziełem, lecz została wydana w 1979 roku pod pseudonimem Richard Bachman. King w „Wielkim Marszu” przedstawia alternatywną wizję przyszłości, w której świat kontrolowany jest przez media, tworzące brutalne reality show, będące narodową rozrywką, w której uczestnicy na oczach telewidzów zmagają się z samymi sobą.

Książka przedstawia nam tragiczną i makabryczną wizję człowieczeństwa zdominowanego przez media, populizm i konformizm. Jest to swoistego rodzaju dramat psychologiczny z elementami rozważań filozoficznych. Pokazuje nam upadek człowieka, przekraczanie wszelkich barier moralnych, utratę wszelkich wartości, zatracenie się i odrzucenie drugiego człowieka. King analizuje postępowanie ludzi oraz próbuje odpowiedzieć na pytanie: co nami kieruje.

Czytaj także: 1408 - przeklęty pokój Stephena Kinga

Cała zabawa polega na tym, aby przeżyć wyścig, w którym udział bierze ponad 100 uczestników. Meta wyznaczona jest wraz ze śmiercią przedostatniego zawodnika. Według reguł marszu uczestnik, które nie może iść dalej, lub zatrzyma się zostaje rozstrzelany. Autor przedstawia bohaterów, niezdających sobie sprawy z trudu morderczego wyścigu, odkrywających w czasie drogi, że tak naprawdę nie ma wygranych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Czytałem bardzo dobra literatura ,robi wrażenie .

Komentarz został ukrytyrozwiń
kasia meusz
  • kasia meusz
  • 07.07.2011 00:27

Doskonała recenzja i wspaniała lektura;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stephen King od zawsze na zawsze będzie pisał znakomite powieści! brawo za tekst, świetny !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.