Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5354 miejsce

Książka o Światowym Forum Mediów Polonijnych

Ukazała się książka o Światowym Forum Mediów Polonijnych - "Ja to mam szczęście...20 lat Światowego Forum Mediów Polonijnych 1993-2012".

Okładka książki o Światowym Forum Mediów Polonijnych zaprojektowana przez Iwonę Surman. / Fot. reprod.Józef KomarewiczUkazała się książka o Światowym Forum Mediów Polonijnych - "Ja to mam szczęście...20 lat Światowego Forum Mediów Polonijnych 1993-2012". Wydawcą książki jest stowarzyszenie Małopolskie Forum Współpracy z Polonią.

Autorkami najnowszej publikacji o światowym spotkaniu dziennikarzy polonijnych są Regina Cyganik oraz Kaja Cyganik. Okładkę książki zaprojektowała Iwona Surman. We wstępie do książki Stanisław Lis, dyrektor biura organizacyjnego forum, twórca tego projektu, napisał m.in.: "Światowe Forum Mediów Polonijnych jest dla mnie wielką przygodą, którą postanowiłem po raz pierwszy przeżyć dwadzieścia lat temu...Od tej chwili cały czas w niej uczestniczę i co roku na nowo odkrywam jej smak. Raz jest to dla mnie survival, innym razem - przepłynięcie Amazonki kajakiem, a jeszcze innym razem - zdobywanie szklanej góry... A jednak nie mógłbym bez Forum oddychać...".

W książce o Forum pomieszczono wypowiedzi kilkudziesięciu uczestników Światowego Forum Mediów Polonijnych m.in. Aleksandra Bogulobowa, Ireny Bonitenko, Danuty Butler, Kai Cyganik, Kamila Cyganika, Józefy Czernijenko, Jadwigi Dąbrowskiej, Sabiny Giełwanowskiej - Lemans, Jagi Hafner, Andrzeja Kempy, Tomka Klona, Ines Koreckiej, Krystyny Koziewicz, Barbary Kukulskiej, księdza Krzysztofa Kuryłowicza, Julii Skidan, Janusza Szlechty, Zofii Wojciechowskiej, Małgorzaty Wojcieszyńskiej. Książka jest okraszona twórczością uczestników Forum, m.in. fraszkami Jolanty Kwiek, wiceprezesa Małopolskiego Forum Współpracy z Polonią - organizatora ŚFMP.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Józef Komarewicz
  • Józef Komarewicz
  • 09.09.2012 18:02

Dziękuję za te słowa. Oto w ksiązce znalazla się m.in. wypowiedź Barbary J M Kukulskiej z RPA nt. forum:"I to jest ważne. Ta więź pomiędzy nami, ponad barierami czasowymi i przestrzennymi. To jest piękne i daje radość! Świadomość, że jest ktoś, kto na drugiej półkuli, czy na drugim kontynencie pomyślał o mnie mieszkającej w Południowej Afryce, daje chęć do pracy , uskrzydla, powoduje lekkość wiatru, który wieje tam, gdzie chce i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża." Czyź nie piękna wypowiedź redaktor naczelnej "Wiadomości Polonijnych" ukazujących się w dalekim Johannesburgu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.