Facebook Google+ Twitter

Książka spersonalizowana - sposób na dzieciaki

Dlaczego dzieci nie lubią czytać książek? Dziś na to pytanie usłyszałam odpowiedź pewnego dwunastolatka - "To jest nudne!"

Jestem mamą ośmioletniej Julki. To kochane dziecko – bardzo wesołe i ciekawe świata. Absolutnie na nic nie mogłam narzekać. Poza jedną sprawą. W żaden, ale to w żaden sposób nie umiałam zachęcić Julki do czytania książek. Myślałam, że kiedy moja córeczka pójdzie do szkoły, sytuacja się zmieni. Niestety, moje dziecko jest bardzo uparte!

Żyjemy teraz w zupełnie innej kulturze, w nowoczesnych czasach. Komputery zastępują książki i dzieci już coraz rzadziej zaglądają do papierowych lektur. Nie powinniśmy pozwolić na to z prostego powodu – czytając, dziecko się rozwija. Pobudza swoją wyobraźnię, uczy się pięknie wypowiadać, łatwiej mu się komunikować z ludźmi. Moi rodzice przekazali mi te wartości i ja chciałam zrobić to samo w przypadku Julki. Ale ona skutecznie mi w tym przeszkadzała!

Moja siostra podsunęła mi w końcu pewien pomysł. Czemu by nie spróbować przekonać Julki do czytania za pomocą książki spersonalizowanej? Nie wiedziałam, co to jest, ale szybko uzupełniłam braki w wiedzy i dowiedziałam się, że to książka, którą wydawcy dostosowują specjalnie na życzenie klienta.

Dzięki temu moja Julka stała się główną bohaterką bajek i wreszcie spodobało jej się czytanie! Do tego stopnia, że zanim nie skończyła czytać „Przygód Julki”, chodziła i zastanawiała się tylko, co wydarzy się w następnym opowiadaniu. Ani się obejrzałyśmy, a wszystkie siedemnaście historii znała na pamięć. Co najważniejsze, chce więcej!

Książeczka jest dość gruba. Poza 17 bajkami, dołączone zostały do niej kolorowanki (to dla mojej Julki prawdziwy raj). Została napisana dużymi, wyraźnymi literami i pięknie ilustrowana. Wiem, że w przygotowaniu jest też książka dla dzieci starszych, dlatego z niecierpliwością czekam aż zostanie opublikowana!

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Krysia
  • Krysia
  • 30.04.2012 19:01

Miałam okazję zobaczyć taką książkę spersonalizowaną. Znajomi zamówili ją jako prezent dla swojego synka. Byłam pod olbrzymim wrażeniem. Pięknie wydane, dobrze przemyślane i doskonale trafiające do młodego człowieka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.