Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7421 miejsce

"Książka z nadzieją" wg Ewy Krzysiak

Współautorzy: Marta Wróbel

Pisząc pierwszy tekst o "Książkach z nadzieją", nie spodziewałyśmy się, że nasz pomysł spotka się z takim entuzjazmem z Waszej strony. Dziś prezentujemy pierwszy tekst o książkach, które Waszym zdaniem dają nadzieję, są jakimś drogowskazem życiowym.

Bardzo chętnie do naszego pomysłu przyłączyła się Ewa Krzysiak, która zaproponowała kilka książek.

Pierwszą z nich jest książka Beaty Kanik: "Trzymając śmierć za rękę". W swojej recenzji Ewa pisze: "...to nie tylko opowieść o kilkumiesięcznej walce pacjenta i rodziny z nowotworem. Tu możemy również zobaczyć wielką miłość matki do dziecka. Czuje się ją w każdym słowie i w każdym działaniu."

"Dziecko niczyje" Marie Balter to natomiast książka o kobiecie, u której stwierdzono chorobę psychiczną przez którą wiele lat spędziła w szpitalach psychiatrycznych, ale nie poddała się, nie traciła nadziei na normalne życie i została wykładowcą na Harvardzie.

Ewa w recenzji, polecając tę książkę pisze: "Warto po nią sięgnąć, bo książka ta może stanowić inspirację dla wszystkich cierpiących i poszukujących nadziei."

Kolejną ciekawą pozycją z listy jest "Urodziłem się pewnego błękitnego dnia. Pamiętniki nadzwyczajnego umysłu z zespołem Aspergera". Autorem jest Daniel Tammet i jest to autobiograficzna opowieść o genialnym człowieku z zespołem Aspergera. Recenzję tej książki jak i opowieść o niezwykłym człowieku możecie przeczytać w tekściebohaterki tego artykułu.

O tej książce, "Dziecko z chmur", jest bardzo głośno - to książkao walce i problemach kobiet, które borykają się z niepłodnością, dwóch autorek Justyny Bigos i Beaty Mozer. W książce autorki poruszają problem in vitro i adopcji.

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jeszcze polecam książkę "Dotknięci przez Boga" link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za ciekawą listę lektur :) 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.