Facebook Google+ Twitter

Książka za recenzję: "Dwukrotna śmierć Daniela Hayesa" Sakey'a

Marcus Sakey przedstawia historię człowieka, który... nie wie kim jest. Nieprawdopodobne, ale możliwe. W najnowszej książce tego amerykańskiego pisarza towarzyszyć będziemy mężczyźnie, który próbuje dowiedzieć się kim jest, odnaleźć swoją tożsamość, poznać swoją historię.

Okładka książki / Fot. Dom Wydawniczy REBIS, PoznańNa opustoszałej plaży budzi się nagi i zziębnięty mężczyzna. Nie wie kim jest i w jaki sposób znalazł się nad brzegiem oceanu. Jedynym znakiem cywilizacji jest znajdujące się nieopodal BMW. W samochodzie znajduje pasujące jak ulał ubranie, kopertę pełną pieniędzy, zegarek marki Rolex, pistolet oraz dowód rejestracyjny i ubezpieczenie wystawione na nazwisko: Daniel Hayes zamieszkały przy Wandermere 6723 w Malibu, w Kalifornii. Jednak żadna z tych informacji nie brzmi znajomo...

Mężczyzna postanawia więc wyruszyć na poszukiwania swojej tożsamości. Podczas gdy on szuka swojego własnego ja, policja poszukuje jego. Jedyną nadzieją dla bohatera wydaje się być pewna aktorka, a w zasadzie wspomnienie jej twarzy z serialu telewizyjnego. To wspomnienie staje się całym jego światem. Musi ją odnaleźć, aby dowiedzieć się kim naprawdę jest.

Marcus Sakey przenosi nas do Maine w północno - wschodniej części Stanów Zjednoczonych u wybrzeży Oceanu Atlantyckiego. Pierwsze rozdziały książki wydawać się mogą nudne i nieco schematyczne, ale za to bardzo przemyślane. Akcja rozkręca się powoli, ale autor doskonale to skomponował opisując stan psychiczny bohatera. Mniej więcej od połowy książki akcja gwałtownie nabiera tempa, odwracając bieg wydarzeń o 360 stopni. Ze strony na stronę przybywa bohaterów, zaczynają mnożyć się teorie i poszlaki. Niestety powoduje to, że czytelnik zaczyna się po prostu gubić. Wszystko zaczyna wydawać się dość chaotyczne. Ma to jednak swój urok, bo czytelnik z coraz większą ciekawością brnie przez kolejne strony.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.