Facebook Google+ Twitter

Książka za recenzję: "Kryptonim Burza" Vladimira Wolffa

Czy II wojna światowa rzeczywiście rozpoczęła się we wrześniu 1939? Może wcześniej Hitler został zamordowany, a wojnę dopiero w 1941 rozpoczął Stalin? Przeczytajcie, co na ten temat myśli Vladimir Wolff, autor książki "Kryptonim burza", pierwszej powieści z cyklu "Odległe rubieże".

Okładka książki "Kryptonim Burza" / Fot. Wyd. Ender, projekt okładki: Mariusz KozikJest 1 września 1939 roku. Od godziny 4.45 niemiecki pancernik Schleswig-Holstein ostrzeliwuje Westerplatte. W Europie rozpoczyna się druga wojna światowa. Wszyscy znamy te fakty z lekcji historii, jednak czy ktoś zastanawiał się, co by było gdyby... kanclerz Rzeszy Adolf Hitler zginął przed rozpoczęciem działań wojennych?

Wyobraźmy sobie, że najbardziej krwawa wojna w dziejach świata nie wybucha we wrześniu 1939 r., a dwa lata później. W lipcu 1941 Stalin dochodzi do wniosku, że Armia Czerwona osiągnęła już szczyt swoich możliwości. Pora więc zjednoczyć ziemie Europy Zachodniej pod komunistyczną banderą. Jest jednak jeden problem. Pewien kraj, który bardzo może pokrzyżować szyki Związkowi Radzieckiemu. Ten kraj to Polska, która z różnych przyczyn nie ugięła się jeszcze Sowietom.

Vladimir Wolff w książce "Kryptonim burza", która jest pierwszą publikacją z cyklu "Odległe rubieże" prezentuje nam swoją wizję wojny. Przenosimy się do lat, kiedy ta miała się rozpocząć. Poznajmy młodego pilota i zapalonego pięściarza, Marka Bagińskiego, który na dzień przed wybuchem wojny ze Związkiem Radzieckim zaangażowany zostaje w misję wywiadowczą.

W ramach działań w oddziale II Głównego Sztabu wyrusza do Moskwy, gdzie udaje mu się zdobyć informacje o rozmieszczeniu radzieckich sił zbrojnych szykujących się do ataku na Polskę. Ataku, który lada dzień stanie się faktem. Na Bagińskiego czeka jeszcze jedno zadanie. Pilot tym razem wyrusza do stolicy Wielkiej Brytanii, aby tu przysłużyć się swojej ojczyźnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jan Kowalski
  • Jan Kowalski
  • 23.04.2012 13:03

Dziekuje za recezje! Wydaje mi sie OK. Opisywana ksiazke, bede jednak chyba z daleka omijal.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.