Facebook Google+ Twitter

Książka za recenzję - książki rozdane!

10 książek znalazło swoich recenzentów.

 / Fot. OkładkiLista książek do recenzji:

1. Jodi Picoult "Krucha jak lód" (wydawnictwo Prószyński i S-ka) - Barbara Pośledniak,

2. Lauren Kate "Upadli" (wydawnictwo MAG) - Monika Anna Kulka,

Patronat Wiadomości24.pl:
3. Bernard Cornwell "Zimowy monarcha" (wydawnictwo Instytut Wydawniczy Erica) - Mariusz Wójcik
,

4. Aaron Shneyer "Dwa oblicza zdrady. Między NKWD a SS" (wydawnictwo Instytut Wydawniczy Erica) - Rafał Sianko,

5. Lew Gumilow "Od Rusi do Rosji" (wydawnictwo Instytut Wydawniczy Erica) - Paweł Dudek,

6. John Updike "Łzy mojego ojca i inne opowiadania" ( Rebis) - Ewa Krzysiak,

7. W.E.B. Griffin "Nowy gatunek. Cykl Braterstwo Broni" ( Rebis) - Mateusz Zardzewiały,

8. Terry Googkind "Reguła Dziewiątek" ( Rebis) - Tomasz Mazur,

9. Katie Hafner "Romanca na trzy nogi. Opowieść o życiu i muzyce legendarnego pianisty Glenna Goulda" ( Rebis) - Krzysztof Krzak,

10. Tamara Lowe "Zmotywuj się! Pokonaj wszystkie przeszkody, zrealizuj każdy cel i osiągaj sukcesy dzięki motywacyjnemu DNA" ( Rebis) - Beata Dymarska.

 / Fot. Logo"Książka za recenzję" to cykliczna akcja organizowana przez serwis Wiadomości24.pl. Co dwa tygodnie prezentujemy naszym czytelnikom książki, które można otrzymać za darmo w zamian za recenzję. Książki wysyłamy tym, którzy zgłoszą się jako pierwsi. Osoby, które zgłoszą się do recenzowania danego tytułu zobowiązują się do napisania i opublikowania w serwisie Wiadomości24.pl recenzji w terminie dwóch tygodni od chwili otrzymania paczki.

Wydawnictwa, które podarowały książki: Prószyński i S-ka, Rebis, Instytut Wydawniczy Erica.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (23):

Sortuj komentarze:

Pani Ewo, zainteresowała mnie Pani. Jaki cel ma recenzowanie dzieła wydanego przed laty, skoro jest ono systematycznie, co kilka lat, wznawiane. Pytam oczywiście w kontekście konkretnego utworu, o którym piszę i w odniesieniu do artykułu, pod którym znajdują się niniejsze komentarze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Anno, nie wiem, czy spotkała się z tym Pani, ale w pismach literackich istnieją działy poświęcone - recenzjom "spoźnionym", jak się o nich mówi, które właśnie za cel stawiają sobie recenzowanie książek sprzed lat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Barbaro, nie ma potrzeby kłócić się z moim poglądem. "Eugeniusz Oniegin" należy do klasyki literatury światowej i jeśli nawet ktoś jej nie przeczytał, to przynajmniej powinien wiedzieć o istnieniu tego poematu. Chodzi mi o to, że recenzowanie książki i polecanie czytelnikowi do przeczytania czegoś, co jest od lat znane nie jest recenzją. Ponadto powoływanie się na pozycję wydaną w 1954 roku rownież nie mieści się w ramach recenzji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Witam. Pani Ewo, co za desperat dał pani pracę? Piszę na priv, bo jakiś Gdak mnie blokuje na forum ogólnym. Pozdrawiam Rafał Sianko."

Panie Sianko juz kilka miesięcy temu prosiłam aby pan do mnie nie pisał! Nie życzę sobie korespondencji od pana.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Konto Pana Sianko zostało zablokowane przez Redaktora Naczelnego - jak widać powyżej, a także pod innymi tekstami, były ku temu powody.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ostatnie zwierzenia p. Sianko na pocztę wewnętrzną:" Panie Jeleń. Nie mogę odpisać panu na ogólnym forum, bo jakś Gdak mnie blokuje. Piszę więc na priv. Od kiedy jesteś pan taki skrupulatny i dokładny? Patrząc na tematy pana artykułów to mam wrażenie, że prowadzi pan sklep ze wszystkim po złotówce. Z nalężym szacunkiem skrupulatny Rafał Sianko."
Szanuj pan i zachowuj się godnie, a nikt nie będzie blokował komentarzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Sianko, w szkole nauczają , a uczą się uczniowie, to gwoli pana skrupulatności

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • B P
  • 23.05.2010 20:09

Kłóciłabym się z poglądem, że każda osoba posiadająca co najmniej średnie wykształcenie zna powyższy poemat Puszkina. A gdzie szukać powyższej pozycji? Można w bibliotece, albo ją zakupić na przykład tu: http://merlin.pl/Eugeniusz-Oniegin-Arcydziela-literatury-swiatowej-okladka-miekka_Aleksander-Puszkin/browse/product/1,447383.html;jsessionid=C8C391A9BFB7747789E843B9138973E8.LB2?gclid=CL-6lvzr6KECFYaRzAodWg37Kg . Co prawda, to nie jest wydanie z 1954 r. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Celem recenzji jest zachęcenie czytelnika do przeczytania książki lub wydanie własnej opinii na jej temat. Najczęściej recenzuje się "nowości", które ukazują się na rynku księgarskim lub wznowienia książek już wcześniej wydanych. Niedawno przeczytałam recenzję poematu Aleksandra Puszkina "Eugeniusz Oniegin" wydanego w roku 1954. Jaki cel miała ta recenzja? Eugeniusza Oniegina zna każdy, kto ukończył szkołę średnią, a więc nie jest to żadna nowość. W dodatku nie wiadomo gdzie miałby szukać czytelnik książki wydanej w roku 1954, aby zachęcony recenzją. móc ją przeczytać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Rafale, mam się zwracać do pana per "Sianako" czy "Sianky"? Bo zaczyna irytować mnie już to przekręcanie przez pana mojego nazwiska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.