Facebook Google+ Twitter

Książka za recenzję. Luda Kopeikina, "Same słuszne decyzje"

Współautorzy: Adam Podgórski

Poprosiłam redakcję W24 o tę książkę, ponieważ nikt jej nie chciał. Nie żałuję!

 / Fot. Barbara PodgórskaPoprosiłam redakcję W24, o tę książkę, ponieważ nikt jej nie chciał. Teraz wiem dlaczego. Bo trudna i nie dla każdego.

Książka, nosząca podtytuł: „Jak podejmować trudne decyzje z absolutną pewnością”, jest adresowana do kadry kierowniczej wielkich przedsiębiorstw.

Raczej nie polecam jej każdemu, chociaż każdy z nas codziennie podejmuje trudne decyzje, nawet jeśli sobie tego nie uświadamia. Nie ta kategoria decyzji. Ale kto wie, co, komu, i kiedy się przyda…

Autorka jest wizytującą wykładowczynią w Massachusetts Institute of Technology i Sloan School of Management, dyrektorem generalnym Noventra Corporation oraz prezeską organizacji pozarządowej MIT Enterprise Forum of South Florida. Posiada zatem kompetencje potrzebne do podjęcia trudu napisania takiej właśnie pozycji z zakresu sprawnego zarządzania.

O sztuce podejmowania „Samych słusznych decyzji” pisze we współpracy z Jackiem Welchem, Larrym Bossidym oraz innymi legendami świata biznesu. Dzięki temu oraz po badaniach nad procesami podejmowania decyzji przez wyższe kadry kierownicze radzi im, a może i nam przy okazji, jak nabrać wprawy z wybieraniu właściwej opcji, jak określać odpowiedni kontekst do decyzji, jak poprzedzać je dokładną analizą priorytetów.

Porady nie są łatwe. Czytelnik samodzielnie musi przebrnąć przez szereg definicji i ćwiczeń oraz przykładów – studium przypadku. Zasadniczą kategorią wyznaczoną przez przewodniczkę jest „jasność”. W niej leży klucz do doskonałości w podejmowaniu decyzji. „Tym, co wyróżnia znakomitego lidera od innych, jest umiejętność szybkiego osiągania jasności przy podejmowaniu decyzji, zwłaszcza w momentach krytycznych. Z pozycji obserwatora wygląda to na naturalne i proste działanie” – tą frazą otwiera Luda Kopeikina pierwszy rozdział pracy. I chociaż wkrótce pada definicja: ”Jasność w temacie to wewnętrzne przekonanie, że rozwiązanie jest najkorzystniejsze dla danej osoby”, to kwestie związane z osiąganiem jasności rozważane są jeszcze przez kilka następnych rozdziałów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.