Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

150 miejsce

Książka za recenzję. O akcji, o współpracujących wydawnictwach

Książka za recenzję to cykliczna akcja organizowana przez serwis Wiadomości24.pl. Co dwa tygodnie prezentujemy naszym czytelnikom książki, które można otrzymać za darmo, w zamian za recenzję.

 / Fot. Rafał Gdak, W24Książka za recenzję to cykliczna akcja organizowana przez serwis Wiadomości24.pl.

Co dwa tygodnie prezentujemy naszym czytelnikom książki, które można otrzymać za darmo, w zamian za recenzję. Osoby, które zgłoszą się do recenzowania danego tytułu, zobowiązują się do napisania i opublikowania w serwisie Wiadomości24.pl recenzji w terminie dwóch tygodni od chwili otrzymania paczki. Nienadesłanie tekstu w terminie skutkuje dodaniem autora do "czarnej listy".

Książki przekazują wydawnictwa:

 / Fot. Czarne

Wydawnictwo Czarne


Wydawnictwo Czarne powstało w 1996 roku i jest prywatną, niezależną oficyną. Specjalizuje się we współczesnej prozie polskiej i środkowoeuropejskiej, eseistyce, reportażach.

Wśród autorów Czarnego są m.in. Jurij Andruchowycz, Vladimir Arsenijević, Zsuzsa Bank, Ádám Bodor, Svetlana Broz, Thomas Brussig, Wolfgang Büscher, Bora Ćosić, Jakub Deml, Marius Ivaškevičius, Milena Jesenská, Judith Kuckart, Herta Müller, Mikael Niemi, Simona Popescu, Taras Prochaśko, Eginald Schlattner, Renata Serelyte, Dubravka Ugrešic, Richard Wagner, Aglaia Veteranyi, Daniel Mendelsohn, Daniel Kalder, Paul Theroux, Jean Hatzfeld, David Rieff, Michael Moran, Jacek Hugo-Bader, Wojciech Tochman, Andrzej Stasiuk, Krzysztof Varga, Maciej Zaremba, Mariusz Szczygieł.

Wydawnictwo Literackie

 / Fot. Materiały prasowe
Wydawnictwo powstałe w 1953 roku (do 14 lutego 2003 roku przedsiębiorstwo państwowe).

WL specjalizuje się w literaturze pięknej (polskiej oraz zagranicznej), ale w swoim katalogu wydawniczym ma również książki edukacyjne - słowniki, leksykony i podręczniki do nauczania przedmiotów humanistycznych. Jest jedynym w Polsce wydawcą dzieł Witolda Gombrowicza. Kreuje i promuje najciekawsze zjawiska literackie oraz najwybitniejszych twórców literatury polskiej i obcej. Wśród autorów związanych z oficyną są polscy nobliści Wisława Szymborska i Czesław Miłosz.

Wydawnictwo Znak

 / Fot. Znak
Grupa Wydawnicza Znak to nowoczesne wydawnictwo z tradycjami. Od 1959 roku wydaje książki, które wpisały się trwale do kanonu kultury. Dzieła Karola Wojtyły, Josepha Ratzingera, Czesława Miłosza, Leszka Kołakowskiego, ks. Józefa Tischnera, Normana Daviesa, Umberto Eco, Josifa Brodskiego, Ryszarda Kapuścińskiego i innych głośnych autorów były wydarzeniami intelektualnymi wielkiej wagi. Nakłady wielu tytułów Znaku dochodzą do 100 000 egzemplarzy, a książki J.M. Coetzee'ego, Wiesława Myśliwskiego, Eduardo Mendozy czy Pawła Huelle stały się ulubionymi lekturami tysięcy Polaków.

 / Fot. PWN

PWN


Wydawnictwo Naukowe PWN SA, jest jednym z największych i zarazem najstarszych wydawnictw w Polsce. Oficyna obchodzi w 2011 roku jubileusz 60-lecia.

WN PWN jest najbardziej znanym i największym na rynku wydawcą publikacji służących zdobywaniu wiedzy i informacji. Nakładem wydawnictwa ukazuje się około 500 tytułów rocznie - są to publikacje książkowe, e-booki i produkty multimedialne. Wiodącymi publikacjami są podręczniki akademickie, publikacje naukowe, popularno-naukowe, książki dla profesjonalistów, słowniki języka polskiego i inne produkty referencyjne, czyli służące poszerzaniu wiedzy czytelników. W ofercie Wydawnictwa znajdują się również przewodniki turystyczne pod marką Global PWN, pozycje z literatury podróżniczej i literatury faktu, kolekcje kioskowe.

Świat Książki

 / Fot. Świat Książki
Na rynku od 1994 roku lat, a od kwietnia 2011 roku w grupie Weltbild Polska sp. z o.o. Pod marką Świat Książki ukazuje się literatura piękna – polska i obca – a także literatura faktu, albumy, poradniki, książki dla dzieci. Marka Weltbild obejmuje popularną beletrystykę i poradniki. W ofercie Świata ksiązki ukazuje się łącznie ok. 350 nowości rocznie. Wśród autorów są Jerzy Bralczyk, Paulo Coelho, Artur Domoslawski, Carlos Fuentes, Janusz Głowacki, Manuela Gretkowska, Henryk Grynberg, Hanna Krall, Tomasz Lis, Jerzy Pilch, Eustachy Rylski, Teresa Torańska, Michał Witkowski.

Prószyński i S-ka

 / Fot. Prószyński i S-ka
Prószyński i S-ka działa od 1990 roku. Wydaje literaturę polską i światową, zarówno klasykę, jak i prozę współczesną, literaturę faktu i biografie, kulinaria, książki popularnonaukowe oraz dla dzieci i młodzieży.

 / Fot. Czytelnik

Czytelnik


Założona w 1944 roku Spółdzielnia Wydawnicza „Czytelnik” jest najstarszym polskim powojennym wydawnictwem i jedną z najbardziej zasłużonych oficyn wydawniczych o profilu literacko-humanistycznym.

„Czytelnik” kontynuuje podstawowe kierunki swojej wieloletniej działalności: opublikował dzieła i nowe edycje utworów wybitnych autorów polskich, m.in. Marii Dąbrowskiej, Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, Jarosława Iwaszkiewcza, Ryszarda Kapuścińskiego, Tadeusza Konwickiego, Zofii Nałkowskiej, Juliana Tuwima, zrealizował wielotomowe edycje m.in. Dzieł Adama Mickiewicza, Pisma zebrane Stefana Żeromskiego, Pisma zebrane Aleksandra Wata. "Czytelnik" wydaje też przekłady pierwszorzędnych autorów zagranicznych, m.in. Alessandra Baricco, Saula Bellowa, Thomasa Bernharda, Jacques'a Le Goffa, Hansa Fallady, Wiktora Jerofiejewa, Sándora Máraiego, Amosa Oza, Antonia Tabuuchiego, Philipa Rotha.

Kontynuowane są najstarsze serie: Nike i Nowy Sympozjon. Powstają nowe: z inicjatywy redaktora Jerzego Giedroycia powstała w 1993 roku seria Archiwum "Kultury". W końcu lat 90. zainaugurowano serie: Poetycką, Wspomnienia i relacje, Pejzaże Kultury, Proza światowa i Mała proza.

Dwie najmłodsze, powstałe już na początku XXI wieku serie to Dzienniki intelektualne i Starożytni historycy.

W.A.B.

 / Fot. W.A.B
Wydawnictwo W.A.B., założone w 1991 roku, największe sukcesy odnosi jako wydawca współczesnej prozy polskiej. W W.A.B. ukazują się książki m.in. Dawida Bieńkowskiego, Jacka Dehnela, Krystyny Jandy, Krystyny Kofty, Wojciecha Kuczoka, Ireny Matuszkiewicz, Zygmunta Miłoszewskiego, Marii Nurowskiej, Janusza Rudnickiego, Mariusza Sieniewicza, Andrzeja Barta, Józefa Hena, Tomasza Piątka czy Dmitrija Strelnikoffa.

Oprócz serii najnowszej literatury polskiej, Archipelagi, wydajemy także serię współczesnej literatury obcej, Don Kichot i Sancho Pansa, a w niej znane i dyskutowane na świecie powieści takich autorów, jak Attila Bartis,
Javier Cercas, Michel Faber, Jonathan Safran Foer, Michel Houellebecq, Wiktor Pielewin, Zeruya Shalev, W.G. Sebald czy Władimira Sorokina W tym gronie znaleźli też nobliści: Elfriede Jelinek, Imre Kertész oraz Doris Lessing.

Dom Wydawniczy Rebis

 / Fot. Rebis
W 2010 roku skończyliśmy dwadzieścia lat. Nie zorganizowaliśmy żadnych wielkich obchodów, fet ani bankietów, za to uczciliśmy ten jubileusz jak na dobrą oficynę wydawniczą przystało!

Co planujemy w 2011 roku? Wiele interesujących propozycji będziemy mieli dla miłośników fantastyki, choćby kontynuację cyklu Diuna w znakomitym opracowaniu graficznym Wojciecha Siudmaka czy nowe krytyczne wydania najważniejszych książek Philipa K. Dicka. Młodzieży zaś szczególnie polecamy nowy cykl Lewiatan Scotta Westerfelda.

W psychologii nowy John Gray (Gorąca Wenus, zimny Mars) i nowa książka Barbary i Allana Pease'ów, a także m.in. niezwykle interesujący przewodnik po facetach: Mężczyźni, miłość i seks Davida Zinczenko i Teda Spikera.

Wreszcie na koniec trzy nowe obszary w naszej ofercie - po pierwsze wydamy kilkanaście nowych książek w wersji audio (zaczęliśmy w 2010 od dwóch hitów Gilbert), po drugie planujemy pierwsze e-booki, po trzecie zaś szykujemy się do wydania kilka fundamentalnych podręczników z różnych dziedzin nauki.

Pascal


 / Fot. Materiał prasowyWydawnictwo Pascal jest liderem wśród wydawnictw turystycznych. Posiada ponad 50-procentowy udział w rynku przewodników turystycznych. Oferta wydawnictwa obejmuje ponad 300 tytułów przewodników w kilku seriach, jak również kilkadziesiąt atlasów geograficznych, książek ilustrowanych i przewodników kulinarnych. Od 1996 roku Pascal gromadzi zasoby informacyjne dotyczące polskiej infrastruktury turystycznej. Dostarcza także treści turystyczne dla instytucji rządowych i pozarządowych, np. w latach 2001-2003 przygotowywał dla Ministerstwa Spraw Zagranicznych foldery promujące Polskę na arenie międzynarodowej w przeddzień akcesji do Unii Europejskiej. Pascal opracowuje również przewodniki na zamówienie, które wykorzystywane są w akcjach promocyjnych lub jako prezenty korporacyjne. Wydawnictwo inicjuje i angażuje się w działania mające na celu popularyzację świadomej i bezpiecznej turystyki oraz aktywnego stylu życia.

Wielka Litera


Wydawnictwo Wielka Litera powstało jesienią 2011 roku. Publikuje beletrystykę oraz literaturę faktu polską i zagraniczną. / Fot. Materiały prasowe Wśród autorów tej oficyny są m.in. Jerzy Pilch, Eustachy Rylski, Inga Iwasiów, Janusz L. Wiśniewski, Marcin Meller, Artur Domosławski, Magdalena Grochowska. Wydawnictwo zainicjowało serię "Czytelnia Polska", w ramach której prezentowane są utwory współczesnych polskich pisarzy - zarówno tych z bogatym dorobkiem (np. Jerzy Pilch czy Eustachy Rylski), jak i obiecujących młodych twórców. Z kolei seria "Strefa Reportażu" to ksiażki non-fiction, które są ważnym komentarzem do współczesności, w tej serii ukazały się utwory m.in. Adama Leszczyńskiego, Marka Dannera i Jona Lee Andresona.

Bezdroża


 / Fot. Materiały prasoweBezdroża (przewodniki turystyczne) - marka obecna na rynku od 7 lat; są to tworzone z pasją przewodniki turystyczne po najciekawszych zakątkach Polski i świata oraz poradniki dla podróżników.

Wiatr od morza


Wiatr od morza to... zapach kanadyjskich lasów, gwar angielskich portów, piaski Afryki, ostra woń chłodnego, / Fot. Materiały prasowe arktycznegopowietrza, smak soli w ustach, okrzyki rybaków zarzucających sieci u zapomnianych wybrzeży... Gdańskie wydawnictwo założone przez Michała Alenowicza, miłośnika książek i tłumacza literatury anglojęzycznej.

 / Fot. Bellona

Bellona


„Kto czyta książki, żyje podwójnie”. Wierni myśli Umberto Eco od lat staramy się docierać z naszymi książkami do jak największego grona czytelników. Naszą cechą jest rzetelność, solidność i sprawność edytorska.

Jesteśmy wydawnictwem uniwersalnym, nasza produkcja corocznie przekracza 300 tytułów. Obok literatury historycznej, militarnej i technicznej rosnące znaczenie w naszej ofercie zdobywa beletrystyka polska
i obca, kryminały, powieść historyczna i fantastyczna oraz albumy, kalendarze, bajki i inna literatura dziecięca i wszelkiego rodzaju poradniki pomocne w życiu codziennym.

 / Fot. Fox Publishing

Fox Publishing


Wydawnictwo FOX Publishing powstało w 2010 roku. Naszym celem jest wydawanie dobrej literatury, rodzimych autorów w tym debiutantów.

Nasz profil wydawniczy obejmuje wiele gatunków literatury: thriller, horror, kryminał, sensacja, fantasy, Science-Fiction. Chcemy stworzyć kilka serii wydawniczych związanych z tymi gatunkami literackimi, tak by były rozpoznawalne na rynku wydawniczym.

Fabryka Słów

 / Fot. Fabryka Słów
Fabryka Słów powstała w roku 2001. Naszym celem od początku było wydawanie dobrej polskiej fantastyki, w czasach gdy na księgarskich półkach dominowały produkowane masowo tytuły zagraniczne. Pomysł okazał się trafiony i książki Fabryki szybko zyskały popularność wśród czytelników, a samo wydawnictwo stało się jednym z głównych wydawców szeroko rozumianej fantastyki w Polsce. Marką wydawniczą rozpoznawaną i komentowaną na rynku wydawców, wśród krytyków literackich, czytelników i w mediach.

Nasz profil wydawniczy obejmuje różne konwencje literatury fantastycznej: science fiction, klasyczną fantasy, historię alternatywną, horror, a także rozmaite krzyżówki międzystylowe. Stworzyliśmy szereg serii wydawniczych, w których prezentujemy najnowsze teksty autorów uznanych, promujemy obiecujących debiutantów, a także - co unikalne na naszym rynku - przedstawiamy krytykę i eseistykę poświęconą fantastyce jako zjawisku literackiemu.

 / Fot. Nowa Proza

Nowa Proza


Profil wydawniczy Nowej Prozy obejmuje tytuły z literatury pięknej, przede wszystkim z najnowszej prozy zagranicznej, skierowanej do dojrzałego czytelnika. Odbiorcami wydawnictwa Nowa Proza są nowoczesne kobiety i mężczyźni, aktywnie poszukujący realizacji zarówno w sferze kariery zawodowej, jak i w rodzinie. Tytuły wydawnictwa Nowa Proza to znane światowe przeboje wydawnicze, literatura z najwyższej półki, gwarantująca nie tylko dobrą zabawę, ale również doznania estetyczne.

Wydawnictwo MAG

 / Fot. Wydawnictwo M.A.G
Wydawnictwo MAG założone w 1993 r. przez współzałożyciela i wicenaczelnego Fantastyki wydaje współczesną literaturę fantastyczną, książki dla dzieci oraz współczesną beletrystykę, przede wszystkim przekłady z języka angielskiego. Oferta Wydawnictwa MAG jest zróżnicowana, obejmuje zarówno literaturę „z górnej półki”, jak też wybrane najciekawsze pozycje z literatury rozrywkowej.

W ramach literatury fantastycznej prezentujemy najciekawsze tytuły z dziedziny szeroko rozumianej fantastyki (science-fiction i fantasy) oraz serię „Andrzej Sapkowski przedstawia. Wśród tytułów z literatury science-fiction i fantasy prezentujemy najsławniejszych autorów, wielokrotnie nagradzanych nagrodami krytyków literackich jak i laureatów plebiscytów czytelników. Często, są to pozycje kontrowersyjne, znaczące na tle pozostałej pulpy wydawniczej, nigdy przeciętne.

 / Fot. Biblioteka Akustyczna

Biblioteka Akustyczna


Publikacje Biblioteki Akustycznej to książki dla dzieci i młodzieży, klasyka oraz hity literatury krajowej i zagranicznej zarejestrowane na płytach CD oraz w formatach MP3. Nasz produkt to sposób na dotarcie do każdego, kto z wielu powodów nie może przeczytać tych wszystkich tytułów, które chce i powinien.

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, że im bardziej jesteś zajęty tym więcej masz czasu na czytanie? Wysłuchanie ulubionych tytułów, które oferuje Biblioteka Akustyczna, jest możliwe podczas wielu codziennie wykonywanych czynności - jazdy samochodem, rowerem, joggingu, w trakcie spaceru z psem czy w czasie prasowania, sprzątania lub gotowania.

superNowa

 / Fot. superNowa
Niezależna Oficyna Wydawnicza NOWA powstała jesienią 1977. Drukowała zakazane przez komunistyczne władze arcydzieła światowej literatury. Nie stroniła od fantastyki. Jej nakładem ukazały się m.in. książki George'a Orwella, Kurta Vonneguta, Eugeniusza Zamiatina, Aleksandra Zinowiewa i Tadeusza Konwickiego, którego "Mała apokalipsa" weszła do kanonu lektur szkolnych.

Obecnie specjalizujemy się w wydawaniu najlepszych powieści i opowiadań polskich autorów science fiction i fantasy.

 / Fot. Bullet Books

Bullet Books


Wydawnictwo Bullet Books powstało na początku 2010 roku i stale wzbogaca swoją ofertę wydawniczą. Stworzyliśmy szereg serii, w których prezentujemy najnowsze teksty uznanych autorów zachodnich, a także promujemy obiecujących debiutantów polskich.

Fundacja Feminoteka

 / Fot. Feminoteka
Feminoteka, jako feministyczny serwis informacyjny oraz feministyczna księgarnia, powstała w 2001 roku jako inicjatywa całkowicie niezależna, nie podlegająca żadnym organizacjom ani instytucjom, ale współpracująca z wieloma z nich.

Wydawnictwo Ender - WarBook


 / Fot. WarBookWarBook, seria pełnych akcji powieści militarnych. Jej autorzy nie boją się mieszać w tyglu narodowych baśni i łączyć faktów historycznych z niezwykłymi wizjami, tworząc fabułę, od której nie sposób się oderwać. Spod ich pióra wychodzą książki pełne emocji, dostarczające wielu wrażeń, ale i rozbudzające patriotyzm. Patriotyzm w jego najlepszej „wersji” – odrzucający ksenofobię i uprzedzenia, a jednocześnie wzmacniający nas siłą wiedzy i dumą z poprzednich pokoleń. WarBook to także opowieści z najnowszej historii Polskiego Oręża, które promują szacunek do symboli narodowych i są wyrazem hołdu dla bohaterstwa naszych żołnierzy. W serii ukazały się książki m.in. Marcina Gawędy, Vladimira Wolffa, Marcina Ciszewskiego.

Dobra Literatura


Wydawnictwo powstało w styczniu 2010 roku. Ich literackie poszukiwania / Fot. Dobra Literatura skupiają się głównie na literaturze opartej na faktach, reportażu społeczno-obyczajowym, współczesnej beletrystyce i publicystyce poradnikowej z dziedziny psychologii.

Cenimy książki wywołujące burzę emocji, pchające do działania, dające do myślenia lub wyciszające do granic możliwości. Książki, które inspirują pozostawiając po sobie cenne ślady.

Nasze serie wydawnicze to: Bliżej siebie, Lektury reportera, Seria z różą.

WAM


 / Fot. WAMWydawnictwo WAM powstało w 1872 roku i jest najstarszym i największym wydawnictwem katolickim w Polsce. Publikujemy katechizmy, książki naukowe, poradniki, beletrystykę, literaturę dziecięcą oraz kulinaria.

W strukturze wydawnictwa znajduje się także Studio Inigo, realizujące m.in. projekty multimedialne oraz portal społecznościowo-informacyjny Deon.pl.

Największym uznaniem wśród czytelników cieszą się książki naukowe z dziedziny teologii, filozofii i historii, przewodniki oraz seria Labirynty. Kolekcja prozy. Absolutnym hitem Wydawnictwa są poradniki kulinarne Siostry Anastazji, których łączny nakład przekroczył 1,5 miliona egzemplarzy.

Słowo/obraz terytoria


Wydawnictwo słowo/obraz terytoria powstało jesienią 1995 roku. Obszar  / Fot. Słowo/obraz terytorianaszych zainteresowań wyznaczają teksty z dziedziny literatury pięknej, historii literatury, eseistyki, krytyki literackiej, filozofii, sztuki oraz nauk społecznych. Książki wydawnictwa próbują przekraczać tradycyjne podziały, penetrują obszary pośrednie i pograniczne – nie tylko pomiędzy ikonosferą a logosferą, o czym mówi nazwa wydawnictwa, lecz także pomiędzy „czystą” myślą a historią myślenia. Trudne to zadanie, jednak dotychczasowa działalność pokazuje, że istnieje szerokie grono czytelników, którzy pragną dzielić z nami ciekawość myśli.

Wśród autorów książek wydawanych przez słowo/obraz terytoria znajduje się wielu wybitnych pisarzy, filozofów, badaczy literatury i sztuki, zarówno polskich, jak i zagranicznych, m.in.: Maria Janion, Jan Białostocki, Paweł Huelle, Konstanty A. Jeleński, Jan Kott, Stefan Chwin, Andrzej Chojecki, Aleksander Jurewicz, Stanisław Rosiek, Jerzy Szyłak, Mariusz Wilk, Gaston Bachelard, Jacques Derrida, Michel Foucault, Sławomir Mrożek, Michaił Bachtin czy Krzysztof Rutkowski.

Iskry


 / Fot. IskrySwą nazwą nawiązujemy do ukazującego się przed wojną, w latach 1923–1939, tygodnika „Iskry” oraz znanej serii książek „Biblioteka Iskier”. Jako wydawnictwo istniejemy od 1952 roku, a od 1992 jesteśmy oficyną prywatną, której prezesem jest dr Wiesław Uchański.

Czytelnicy, którzy znają książki Iskier od wielu lat, dostrzegają zmiany zachodzące w naszym profilu wydawniczym. Szczególnie w ostatnich latach punkt ciężkości przeniesiony został z literatury pięknej, w tym także dziecięcej i młodzieżowej, na szeroko rozumianą literaturę faktu: biografie, wspomnienia, dzienniki, eseje i opracowania historyczne, monografie oraz książki popularnonaukowe. W tym zakresie odnosimy coraz większe sukcesy, czego wyrazem są zarówno opinie odbiorców, jak i liczne nagrody, które otrzymują nasze publikacje.

Instytut Wydawniczy Latarnik


nstytut Wydawniczy Latarnik im. Zygmunta Kałużyńskiego został założony w / Fot. Instytut Wydawniczy Latarnik 2002 roku. Specjalizuje się w publikowaniu książek o mediach, o ludziach mediów i pisanych przez ludzi mediów. Pierwszą wydaną przez nas książką był Pamiętnik orchidei Zygmunta Kałużyńskiego, wyróżniony nagrodą Warszawskiej Premiery Literackiej i uznany za książkę kwietnia 2003. Instytut Wydawniczy Latarnik otrzymał wówczas Dyplom Warszawskiej Premiery Literackiej.

Wydawnictwo Skrzat

 / Fot. Skrzat
Wydawnictwo Skrzat – krakowskie wydawnictwo działające od 1994 roku. Specjalizuje się głównie w literaturze dziecięcej i młodzieżowej. W swojej ofercie ma zarówno klasykę polskiej i światowej poezji oraz prozy dla dzieci, jak i książki autorów współczesnych. Dla najmłodszych oferuje książki edukacyjne.

Wydawnictwo Muza


 / Fot. Materiały prasoweWydawnictwo MUZA SA działa na rynku wydawniczym od 1991 roku. Jest spółką akcyjną notowaną na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od 1998 roku.

W latach 1991-2010 MUZA SA wydała 4546 tytułów w tym 2580 pierwszych wydań, w łącznym nakładzie ponad 25 milionów egzemplarzy.

Profil wydawniczy: literatura piękna, albumy, atlasy, encyklopedie, leksykony, poradniki, słowniki, książki dla dzieci i młodzieży, przewodniki turystyczne.

Wydawnictwo Olesiejuk


Wydawnictwo Olesiejuk istnieje od 2003 roku i powstało, kiedy Firma Księgarska Jacek Olesiejuk Sp. z o.o. (największy / Fot. Materiały prasowe dystrybutor książek w Polsce) postanowił zająć się także ich wydawaniem.

Nakładem wydawnictwa ukazują się przede wszystkim książki dziecięce, poradniki, encyklopedie i leksykony, jednak nie stroni od literatury pięknej zarówno dla najmłodszych (wydaje polskich klasyków jak Jan Brzechwa czy Julian Tuwim) jak i młodzieży.

 / Fot. Materiały prasowe

Carta Blanca


Carta Blanca to wydawnictwo działające od października 2006 r. w ramach Grupy Wydawniczej PWN. Cenioną pozycją w naszym portfolio jest intensywnie rozwijana literatura podróżnicza w serii Bieguny. Eksplorujemy też nowe rejony w ciągle powiększającej się ofercie publikacji non-fiction. Wydajemy ponadto przewodniki, atlasy turystyczne i najwyższej jakości mapy Kompas, a także albumy. Carta Blanca świadczy też usługi edytorskie innym firmom.

Warszawska Firma Wydawnicza


 / Fot. Materiały prasoweWarszawska Firma Wydawnicza została założona w 2008 roku przez Jarosława Wernika i Jana Majdeckiego. WFW to połączenie różnych funkcji związanych z rynkiem wydawniczym i drukarskim: księgarni internetowej, wydawnictwa literackiego oraz usługi "Wydaj książkę", czyli możliwość taniego wydania własnej książki w niskim nakładzie.

Sonia Draga


 / Fot. Materiały prasoweWydawnictwo publikuje przede wszystkim współczesną beletrystykę oraz pozycje popularnonaukowe. Nasze książki to głównie przekłady z języka angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego i włoskiego. Naszą ofertę rozszerzamy jednak o tłumaczenia z rosyjskiego, tureckiego i szwedzkiego. Wśród wydanych przez nas pozycji znajdują się tytuły bestsellerowych autorów: Dana Browna, EL James, Johna le Carré, Richarda Yatesa, Ala Gore’a czy Tony’ego Blaira.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Chętnie zrecenzuję otrzymaną od Was książkę - ale poproszę bez fantastyki (nie lubię), popularno-naukowych i tych dla dzieci/młodzieży, z pozdrowieniami Ibr :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anetta Augustyn
  • Anetta Augustyn
  • 02.01.2012 13:44

Witam, jestem zaintersowana. Gdzie moge się zgłosić ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja z "Czarnego" na swojego ukochanego Jurę :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

czekam z niecierpliwością, aż z wydawnictwa Czarne pojawi się nowe dzieło Jacka Hugo-Badera.. :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wydawnictwo Znak w swoim zestawie posiada świetne książki o tematyce historycznej. Chętnie ujrzałbym na W24 tego typu pozycję.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sebastian.K
  • Sebastian.K
  • 15.08.2011 18:18

Z mojej strony chciałbym zesugerować, ksiażki A.Sapkowskiego "Sage o wiedźminie".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wydawnictwo "Czarne" ma naprawdę ciekawe tytuły i autorów. Podobnie jak Pan Krzysztof Krzak - liczę na to, że książek tego wydawnictwa będzie coraz więcej. Jeśli mogę coś zasugerować to mam kilka typów (co do Autorów):
1. Jurij Andruchowycz
2. Svietlana Aleksiewicz
3. Andrzej Stasiuk
4. Pisarze z kręgów Bałkanów

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kapitalna akcja, popieram obydwoma rękami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cieszy ilość współpracujących wydawnictw, jak również prezentowanych autorów:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Liczę na ciekawe propozycje Czarnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.