Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15747 miejsce

Książka za recenzję: Piotr Langenfeld - "Czerwona ofensywa"

W "Czerwonej ofensywie" nie ma miejsca na zaprowadzenie ładu i porządku po 8 maja 1945r. Zakończenie II wojny światowej nie odwodzi Sowietów przed dalszym marszem na Zachód. Alianci próbują powstrzymać nawałę Armii Czerwonej.

Czerwona ofensywa, aut. Piotr Langenfeld; okładka (przód). / Fot. Tomasz Tworek/War bookDzień 8 maja 1945 roku stał się koronną datą kapitulacji III Rzeszy. Jednakże za sprawą Piotra Langenfelda nie następuje definitywne zakończenie II wojny światowej. Wydarzenia przedstawione przez autora w "Czerwonej ofensywie", są udanym nawiązaniem do szalenie popularnej konwencji historii alternatywnych.

Żołnierze żadnej z armii nie zdążyli jeszcze otrząsnąć się z wojennej zawieruchy. Początkowo tajemnicze akcje zbrojne w różnych miejscach Europy okazują się być ofensywą sowiecką. Przez kontynent nadal prze Armia Czerwona. Wczorajsze sojusze nie są już warte funta kłaków. Truman, Montgomery, Eisenhower i reszta aliantów wycofują się i manewrują przed miażdżącą czerwoną nawałą. Pojawia się postać generała Andersa, który znajduje bratnią duszę w osobie George'a Pattona, szalonego Amerykanina w lampasach.

Krasnoarmiejcy maszerują pod dyktando krwiożerczej maszynerii propagandy politycznej. Rozkaz rozprawy z imperialistycznymi pijawkami, które odurzone coca colą wyzyskują biednych i masy ludu robotniczego jest egzekwowany w każdy możliwy sposób. Ludowe Wojsko Polskie jakie znalazło się w granicach oddziaływania sowieckich sztabowców, zostaje przymuszone na mocy jednostronnych umów do samobójczej walki przeciwko Amerykanom, przeciwko Zachodowi. Niepokorni znikają w lochach Smierszu i NKWD. Niemniej tu i ówdzie polscy oficerowie buntują się i stają do walki przeciwko Sowietom.

Trwający przez całą wojnę atomowy wyścig pomiędzy Stanami Zjednoczonymi, Rosją i faszystowskimi Niemcami zdaje się być korzystniejszy dla USA. Właśnie oni, mimo opóźnień i sabotażu "Projektu Manhattan", są najbardziej zaawansowani w pracach nad bombą, jakiej teatr działań wojennych jeszcze nie zna. Biały Dom oczekuje na atomowy oręż i planuje rozstrzygające uderzenie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Książka bardzo intrygująca. Tego rodzaju historyczne alternatywy potrafią skłonić do pogłębionych analiz faktów rzeczywistych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Faktycznie, co byłoby, gdyby...może lepisj niech już zostanie, jak jest...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.