Facebook Google+ Twitter

Książka za recenzję. "Za grzechy ojca" Jeffreya Archera

Pod koniec ubiegłego roku na półkach polskich księgarni pojawiła się książka "Za grzechy ojca". To kolejny tom historii sagi Cliftonów, który potwierdza znakomity kunszt pisarski Jeffreya Archera. Dlaczego?

Okładka książki "Za grzechy ojca" / Fot. Rebis"Za grzechy ojca" to kolejna odsłona sagi rodu Cliftonów. Pierwsza część zatytułowana "Czas pokaże" zagościła na księgarskich półkach w 2011 roku. Od razu okazała się bestsellerem, a dziennik "Times" porównał historię napisaną przez Jeffreya Archera do sagi rodu Forsyte’ów. Autor przedstawia nam losy młodego i ambitnego człowieka, który z dnia na dzień staje się częścią dość skomplikowanych wydarzeń. Harry Clifton - bo o nim mowa - przemierza drogę z ubogich dzielnic Bristolu, przez prestiżową szkołę dla chłopców, na pokład statku w przededniu drugiej wojny światowej i w końcu na ulice Nowego Jorku.

"Za grzechy ojca" rozpoczynają się dokładnie w momencie, w którym kończy się powieść "Czas pokaże". Jest rok 1939. Harry Clifton zostaje aresztowany w Nowym Jorku, podając się za Toma Bradshawa, który utonął w czasie podróży do Stanów Zjednoczonych. Oskarżony zostaje o morderstwo brata. Jego obrony w sądzie podejmuje się niejaki Sefton Jelks - ceniony w kręgach adwokat, który z nie do końca jasnych powodów świadczy swoje usługi za darmo.

Zarzut morderstwa zostaje oddalony, ale Harry Clifton skazany zostaje za dezercję na sześć lat pozbawienia wolności. Nasz bohater ma okazję oczyścić się z zarzutów, ale jedynym wyjściem jest wyjawienie swojego prawdziwego nazwiska. Harry obiecał sobie, że nigdy tego nie zrobi, aby uchronić Emmę - miłość jego życia. Kobieta tymczasem postanawia wyruszyć do Nowego Jorku i za wszelką cenę odnaleźć mężczyznę, którego miała poślubić. Nie wierzy, że jej ukochany nie żyje...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.