Facebook Google+ Twitter

Książki na beatyfikację i rocznicę śmierci papieża Polaka

Bieżący i kolejny miesiąc to czas, w którym czytelnik znajdzie sporo książek poświęconych Janowi Pawłowi II. Wydawnictwa przygotowały sporo nowości.

Nowe pozycje książkowe na beatyfikację i rocznicę śmierci papieża Polaka / Fot. kconnors, free photo, http://morguefile.com/Przypadająca dziś szósta rocznica śmierci Jana Pawła II oraz nadchodząca beatyfikacja, są dobrą okazją, by czytelnik buszujący po księgarniach przyjrzał się pozycjom poświęconym Janowi Pawłowi II. Z pewnością znajdzie coś dla siebie. W najbliższym czasie ukażą się albumy, wspomnienia, biografie oraz książeczki dla dzieci.

Wydawnictwo św. Stanisława BM jest spadkobiercą tekstów Karola Wojtyły. Już w pierwszych miesiącach tego roku wypuściło aż 7 książek "papieskich". Jedną z nich jest książka pt. "Błogosławiony Jan Paweł II. Odpowiem na twoje pytania" pod redakcją Małgorzaty Pabis, która w encyklikach, książkach i przemówieniach "poszukuje odpowiedzi na najbardziej palące pytania dotyczące kondycji ludzkiej" - jak pisze wydawca.

Najwięcej książek poświęconych papieżowi wydał Biały Kruk, bo aż ponad 90, a wśród nich albumy ze zdjęciami Adama Bujaka (od lat 60-tych fotografował Karola Wojtyłę). Kilka wznowień oraz eseje Leszka Kołakowskiego przygotował Znak, a w kwietniu ukaże się powieść Pawła Zuchniewicza pt. "Papież z Polski. Nasz święty". Wydawnictwo WAM przygotowało publikację Joanny Wilkońskiej "Błogosławiony Jan Paweł II. Historia życia". Ma to być historia życia Ojca Świętego przeplatana jego osobistymi wspomnieniami, wspomnieniami przyjaciół i współpracowników.

"Droga Karola Wojtyły" to biografia Jana Pawła II wydanej przez Świat Książki. Autorem jest wieloletni korespondent z Watykanu Jacek Moskwa. Biografia przygotowywana jest od początku roku - w kwietniu ukaże się jej trzeci tom pt. "W trzecie tysiąclecie 1990-1998" .

Edycja św. Pawła ma do zaoferowania coś wyjątkowo ciekawego - kolejny tom z serii przewodników po ulubionych przez Karola Wojtyłę trasach turystycznych. Będą to nie tylko opisy szlaków, ale także wspomnienia jego przyjaciół i osób, które spotykał na trasach swoich wędrówek.

"Lolek, Wujek Karol, biskup Wojtyła. Polskie lata Papieża" to seria beletryzowanej biografii autorstwa Pawła Zuchniewicza wydanej przez Prószyński i S-ka, zaś "Habemus papam" to jej trzeci tom.

Ciekawą pozycja przygotowało Wydawnictwo M. "Nieznane oblicze pontyfikatu" pióra Grzegorza Polaka to przedstawienie relacji Jana Pawła II z kościołem grekokatolickim i starokatolickim. Zaś Centrum Myśli Jana Pawła II przedstawia sylwetki kolegów, przyjaciół, mentorów Karola Wojtyły, którzy wpłynęli na jego życiowe wybory,na jego myślenie, formację intelektualną i moralną.

Źródło: wprost.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

wanda59
  • wanda59
  • 03.04.2011 00:38

niewiem dla czego ,ale zawsze gdy widze Jana Pawla ,czuje nie pochamowana moc i dar od niego

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciagle aktualne : Barbara Romer- Kukulska " Jego roze ...cztery ".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.