Facebook Google+ Twitter

Książki na walentynki

Na walentynki polecam trzy książki, dla każdej grupy wiekowej - najmłodszych, starszych i najstarszych.

Pierwszą propozycją jest "Niebo z widokiem na niebo" Marty Fox . Rzecz raczej dla nastolatków, choć sięgnąć mogą po nią również starsi. To powieść o dojrzewaniu, młodych ludziach, którzy odnajdują się w tłumie i zakochują. Piszą do siebie e-maile, czatują, a przede wszystkim - próbują odnaleźć swój własny, lepszy świat . Książka jest skomponowana na zasadzie collage'u, w którym odnajdziemy wiersze (Andrzeja Bursy, Kazimiery Iłłakowiczówny, Adama Asnyka), życiorysy pisarzy i poetów, złote myśli oraz fragmenty maili i przemyśleń głównych bohaterów. Powieść pełna uroku, lekkości, w której postaci udowadniają, że można odnaleźć, w niekoniecznie zrozumiałym świecie, swoje "niebo z widokiem na niebo".Druga powieść, jaką polecam, to "Pamiętnik" Nicolasa Sparksa - opowieść o burzy uczuć i namiętności między dwojgiem ludzi, którzy poznają się jako nastolatkowie, a żar swojej miłości przenoszą dalej. Powieść dla 20, 30-latków, którzy chcą się uczyć jak kochać, albo chcą zobaczyć, jaka miłość jest... Nikolas Sparks wkłada w usta swojego bohatera słowa: "Najlepsza miłość, to ta, która budzi dusze, pcha nas ku lepszemu, rozpala w sercach ogień, a w duszy sieje spokój. To właśnie mi podarowałaś. To miałem nadzieję ofiarować Tobie."Na chłodne wieczory, dla starszych lubiących rozwiązywać psychologiczne zagadki, polecam "Tristana 1946" Marii Kuncewiczowej. Starsi przypomną sobie zapewne przy lekturze młodość, młodsi zobaczą trudy, na jakie miłość narażona była w czasie wojny i w czasach powojennych. Historia kochanków w "Tristanie 1946" odwołuje się do historii średniowiecznej pary Tristana i Izoldy. Michał i Kathleen uciekają od próbującego ich przygnieść trudnego losu. Michał, po wielu latach spędzonych na wojnie, niezorganizowany i zagubiony, ulega urokowi pięknej Kathleen.
"Niebo z widokiem na niebo", Marta Fox, wyd. Siedmiogród, Wrocław 2005 "Pamiętnik", Nicolas Sparks, wyd. Albatros, Warszawa 2004.
"Pamiętnik", Nicolas Sparks, wyd. Albatros, Warszawa 2004
"Tristan 1946", Maria Kuncewiczowa, wyd. Książka i Wiedza, Warszawa 1988, książka dostępna w antykwariatach oraz w wydaniu Prószyński i S-ka, Warszawa, 2000.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Myślę, ze książki Marty W. Staniszewskiej będą doskonałym prezentem dla zaczytanych w romansach z dreszczykiem kobietach.

Ponadto bardzo fajna książka idealna dla kobiety na walentynki "Moje życie bez ciebie" Wysocka-Kalkowska Anna i tytuł by pasował polecam - warto się zainteresować a dla faceta hm..... lubi facet humor i chce się pośmiać - to polecam książki pełne humoru przykład Janek herbu pół krowy - Michała Krupy - trudno dać facetowi o miłości romanse jeśli interesuje przykładowo historia to coś w tej tematyce

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja polecam w ten trudny walnetynkowy czas dla singielek:) "Idealnie dobrani" McKenzie. fajnie napisana, ciekawa i niebanalna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.