Facebook Google+ Twitter

Książki w wagonach Intercity! Możesz je wziąć nawet do domu

PKP intercity wraz z wydawnictwem W.A.B uruchomiło akcję "Pociąg do czytania". Od środy do piątku na pasażerów czekać będą książki w sześciu ekspresach spółki (m. in. do Helu, Zakopanego i Krakowa).

Jak podaje gazeta.pl, pasażer będzie mógł wziąć dowolną książkę do domu, pod warunkiem posiadania ważnego biletu. Ilość zabranych pozycji może być nieograniczona. W wagonach będzie czekać ponad osiem tys. sztuk.

Jak twierdzi rzecznika Intercity Małgorzata Sitkowska: „pociąg to wymarzone miejsce do lektury”. Jest to naprawdę pozytywna akcja kulturalna. Pani rzecznik dodaje, że jeśli akcja przypadnie do gustu podróżującym, to będzie kontynuowana, niekoniecznie w takiej samej formie.

Do wyboru mają być różne gatunki książek. Od kryminałów, przez powieści obyczajowe, po bajki dla dzieci, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Według tur-info.pl, podobne kampanie były już prowadzone w spółce PKP Intercity. W 2006 r. uruchomiono akcję „Wagon na wakacje”. Wtedy w pociągu jeden cały wagon przeznaczony był na literaturę, gdzie często można było spotkać się ze znanymi osobistościami ze świata książki, np. Elżbietą Dzikowską.

Podobno pomysł spotkał się z zainteresowaniem podróżnych, zatem obecny „Pociąg do czytania” również powinien odnieść sukces.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A zatem wsiąść do pociągu, byle jakiego, byle InterCity i najlepiej nie jednego... Wielostronna podróż gwarantowana:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.