Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20078 miejsce

Książki z 2015 roku... Książki, które warto przeczytać...

Zamieszkałem w Zamościu, by napisać te książki... . Podając Państwu do ręki książkę, chcę ocalić te straszne dni od zapomnienia. To nasza bolesna historia, o której, jako Naród powinniśmy i musimy pamiętać. Tak ginęli nasi dziadkowie...

1 z 3 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Rotunda - miejsce kaźni i nie wyobrażalnych zbrodni, o których musimy pamiętac...
Rotunda - miejsce kaźni i nie wyobrażalnych zbrodni, o których musimy pamiętac...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

He! he! Świetny cytat!

Jak się nie będą się ludzie bali to się bedą z Ciebie śmiali! Mawiał tak Pan Michał jak nie miał posluchu u pań.. Ale tez śmiech to zdrowie czego zyczę Ci w twórczej pracy i życiu w 2016 roku I tego samego życzę sobie.
Na codzień oglądam z mama tureckie seriale bo jakoś blusko są i życia i marzeń i poezji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję Wiesławie... miło wspominam spotkanie literackie i ludzi z Andrychowa.... Wszystkiego Najlepszego w Nowym 2016 roku. Dla WAS fragmencik Niezwykłego Panicza, którego zamordowano w Rotundzie.
"Gdy tylko wyjechali z miasteczka, pan Słotwiński zapytał Janka czule. Dlaczego z tym ożenkiem tak zwlekałeś? I dodał. Jak będziesz chciał, to w karnawale zrobimy wesele. Może jeszcze nie masz upatrzonej dziewczyny, to powiedz. Ja już mam niedaleko upatrzoną dla ciebie piękną, bogatą i o dziesięć lat młodszą od ciebie pannę, imieniem Róża. Spróbuj się koło niej zakręcić. Janek natychmiast swoim stanowczym słowem wprowadził nieoczekiwanie w zakłopotanie ojca, bo stwierdził. Tak tato, ale ja chcę od razu dwie baby. Po tych słowach pan Słotwiński, jakby osłupiał, ale szybko się zreflektował i jako wytrawny gawędziarz tak czule zwrócił się do Janka. Wszystko będzie dobrze, tylko mnie posłuchaj. Przecież wiesz, że my w okolicy uchodzimy za najbogatszych ludzi i nie wypada, aby przy jednej uczcie weselnej przyprowadzić dwie baby do domu. Jak uważasz Janek, przecież ludzie by się z nas obydwu śmiali i jeszcze by nasze pokolenie skąpcami nazwali".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piąteczka w ocenie i pozdrowienia ode mnie i mamy Henryku! Wszystkiego najlepszego takżę w roku 2016

Komentarz został ukrytyrozwiń

Książkę kieruję szczególnie do młodzieży. Macie możność przeczytać i zobaczyć, w jaki sposób ginęli wasi rówieśnicy, ojcowie, matki. Historia lubi się powtarzać, więc pomyślcie, rozmawiajcie o tym w szkołach, by kiedyś w przyszłości nie stanąć w tym miejscu, w którym stali Wasi rówieśnicy. Bądźcie czujni!!! Pamiętajcie o słowach. “Mądry Polak po szkodzie”. Od was, naszej polskiej młodzieży zależy, aby Polak był mądry przed szkodą. Miejcie zawsze przed oczyma przysłowia – bo one są mądrością Narodu. Z tą myślą podaję WAM książkę. Znajdziecie w niej wiele zdjęć świadczących o tragediach ludzkich, wiele dokumentów stanowiących o losie naszych bliskich. Na jednym ze zdjęć jest wypowiedź, Adama Mickiewicza. Zamieściłem wiersze na temat, które na potrzeby książki napisałem. Najwyższy czas, abyśmy wykazali się mądrością. Czytajcie opowiadanie o Niezwykłym Paniczu.

Zamość

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.