Facebook Google+ Twitter

Książki za recenzję!

Po raz kolejny proponujemy Wam przesłanie książki w zamian za napisanie jej recenzji. Tym razem oferujemy tomik poezji Adama Kaczanowskiego pt. "Nowe zoo" oraz zbiór szkiców na temat poezji Krystyny Miłobędzkiej.

 / Fot. WBP i CAKOsoby zainteresowane książkami prosimy o przesłanie maila na adres redakcja@wiadomosci24.pl. W tytule wpisujcie "Miłobędzka wielokrotnie" lub "Nowe zoo".

A oto co na temat książek możemy przeczytać na stronie wydawcy:

"Nowe zoo"
Pan dyrektor Adam Kaczanowski pokazuje nam Nowe zoo. Wszystkie zwierzęta wyglądają fantastycznie, są dobrze odżywione. Szczególnie dobrze wyglądają aluzja popkulturowa, parafraza zgrabna oraz ironia właściwa. Mają duże wybiegi. Choć i szczegół biograficzny oraz chwila liryczna na swych maleńkich wybiegach mają się wcale nieźle. Skąd się tu jednak wziął tygrys williama? Przysiągłbym, że go w ogrodzie Kaczanowskiego wcześniej nie widziałem. Pan dyrektor ma poczucie humoru - tygrys williama wałęsa się między klatkami, jakby na wolności. Nikt nie chce się przyznać, że się trochę boi. (Konrad Kęder)

 / Fot. WBP i CAK"Miłobędzka wielokrotnie"
"Miłobędzka wielokrotnie" to rezultat współpracy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu oraz Zakładu Poetyki i Krytyki Literackiej UAM. Jej powstanie poprzedziła dwudniowa próba generalna. Mam na myśli sesję naukową, poświęconą Poetce, która 29 i 30 października 2007 r. odbyła się na polonistyce poznańskiej. Wszystkie wygłoszone wówczas referaty znalazły się w tej książce, a oprócz nich także szkice Jacka Gutorowa i Tadeusza Nyczka oraz zapis obszernej rozmowy z Krystyną Miłobędzką, prze-prowadzonej przez Jarosława Borowca. Są tu również trzy teksty studenckie, świadectwa lek-tury pierwszej, zawsze budzącej najwięcej ciekawości.
Poezja Krystyny Miłobędzkiej, wybitna, oryginalna, coraz popularniejsza pośród czytelników, a zarazem niedostatecznie znana krytyce, warta jest poważnego opracowania, które – wyrzekając się ambicji rozstrzygnięcia wszystkich fascynujących niejasności, tkwiących w tej twór-czości – byłoby jednakowoż niezdawkową próbą uchwycenia jej właściwości podstawowych. Chodzi o przybliżone ustalenie miejsca Miłobędzkiej w obrazie poezji powojennej i najnowszej, wskazanie na bogactwo i zmienność form, jakimi się posługuje, zakreślenie przestrzeni poetyckich i filozoficznych dialogów, wyliczenie kluczowych motywów i tematów, charakterystykę aspektów antropologicznych i moralnych, zagadnienia poetyki i niepochwytny urok…(Piotr Śliwiński)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

hmm, za poezją, a szczególnie współczesną nie przepadam, pas...

Komentarz został ukrytyrozwiń

A właściwie - książki obie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No właśnie... Książka czeka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

w ogóle jest ktoś chętny do napisania? :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

A kiedy się dowiemy, kto napisze ciekawiej? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Właśnie na tym polega sport, by napisać ciekawiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

nieciekawie wyglądają te ksiązki wg krótkich zapowiedzi;/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.