Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

410 miejsce

Książkodzielnie stanęły na ostrowieckim osiedlu Pułanki

W poniedziałek, 17 lipca 2017 roku, na osiedlu Pułanki w Ostrowcu Świętokrzyskim pojawiły się dwie Książkodzielnie. Niebawem wypełnią się one książkami, z których będą mogli korzystać mieszkańcy.

Książkodzielnia na osiedlu Pułanki w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof KrzakPomysłodawcą i organizatorem tej inicjatywy, mającej na celu rozpropagowanie czytelnictwa wśród (szczególnie młodych) mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego są: Rada Osiedla Pułanki i jej przewodniczący, a jednocześnie radny Rady Miasta z Komitetu Wyborczego Wyborców Jarosława Górczyńskiego, Kamil Stelmasik. Wykonawcą specjalnych pomieszczeń na książki jest Fundacja Pomocna Dłoń, która wykonała je w ramach programu Osiedle Od Nowa. Za logotyp i identyfikację wizualną inicjatywy odpowiada ostrowiecka firma Digital Spectacular.

Pierwsze książki do Książkodzielni podarowała ostrowiecka księgarnia Odeon, która sprawuje też patronat nad całąKsiążkodzielnia na osiedlu Pułanki w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof Krzak inicjatywą. Ale każdy z mieszkańców może przyczynić się do rozwoju tej akcji, przynosząc i umieszczając w szafce książki, z których w dowolnym momencie będą mogli skorzystać inni miłośnicy czytania. A jako że Książkodzielnie umieszczono na placach zabaw, okazji do sięgnięcia po literaturę nie zabraknie, bo jak głosi motto zamieszczone na "budkach dla książek" zaczerpnięte z twórczości Wisławy Szymborskiej: Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Ale piękna inicjatywa...! Nie wiem tylko, czy tam książka długo poleży... Przyznam, Pani Barbaro, że spotkałam takie regały z książkami w Solurze (a na pewno w innych szwajcarskich miejscach są także, o czym może Pani nadmieni) - a tu proszę, w mieście Krzysztofa też...!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetny pomysł...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prawdziwa placówka.
"Placówki" w placówce nie może zabraknąć. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

WSPANIAŁY pomysł. Brawo! Jak szkoda że zanim przeczytam artykuł muszę czytać o pigułce na powiększenie penisa!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.