Facebook Google+ Twitter

"Księga cmentarna" 53 tygodnie na liście bestsellerów "New York Times"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-10-07 13:20

Księga cmentarna Neila Gaimana, która otrzymała szereg prestiżowych nagród i wyróżnień, już ponad rok zajmuje miejsce w pierwszej dziesiątce książek dla dzieci (Children Books/ Chapter Books).

 / Fot. Okładka Neil Gaiman motyw z opowiadań "Księgi dżungli" Kiplinga przesiał przez sito swojej nie znającej chyba granic wyobraźni i otrzymał "Księgę cmentarną". Książka jest owiana mrocznym klimatem - jej akcja rozgrywa się na cmentarzu a jej bohaterem jest niezwykły chłopiec - Nik, który jest jedynym żyjącym mieszkańcem cmentarza.

Wychowany od maleńkości przez duchy i innych jego rezydentów, nauczył się dawno zapomnianych zwyczajów od swoich opiekunów oraz technik znanych jedynie duchom, jak choćby zdolności Znikania. Czy wychowany przez duchy chłopiec doświadczy cudów i terroru żywych i umarłych?Zobacz trailer do książki:


Ta mrożąca krew w żyłach opowieść Gaimana jest pierwszą powieścią dla młodzieży od czasu wydania międzynarodowego bestsellera "Koralina". I podobnie jak "Koralina", "Księga cmentarna" z pewnością oczaruje i zaskoczy zarówno młodych czytelników jak i legiony jego stałych dorosłych fanów.

 / Fot. Logo"Księga cmentarna" otrzymała w Polsce wyróżnienie IBBY. Wygrała nagrodę HUGO w 2009, Newbery Award, Locus Award dla najlepszej powieści dla młodych czytelników (Young Adults). Była finalistką World Fantasy i Locus Award for Best Science Fiction Novel.

Polskim wydawcą książki jest Wydawnictwo Mag wyłączny wydawca powieści Neila Gaimana w Polsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.