Facebook Google+ Twitter

"Księga dżungli" na 36. Warszawskich Spotkaniach Teatralnych

W ramach Małych WST dzieci i ich opiekunowie mogli zobaczyć spektakl Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel grany na co dzień w Teatrze Lalek Banialuka w Bielsku-Białej.

Księga dżungli / Fot. Darek Dudziak, Teatr Lalek Banialuka"Księga dżungli" w reżyserii Ewy Piotrowskiej to muzyczny spektakl dla dzieci stworzony na podstawie zbioru opowiadań Rudyarda Kiplinga. Utwór angielskiego pisarza to historia Mowgliego, chłopca wychowanego przez wilki.

Natomiast główną bohaterką sztuki jest Alicja, grzeczna i sympatyczna dziewczynka, która mieszka ze zdyscyplinowanymi i rozsądnymi rodzicami. Pewnego dnia otrzymuje w prezencie "Księgę dżungli" i zaczyna czytać ją z tak wielkim zainteresowaniem, że zostaje wciągnięta do świata zwierząt. Musi poznać prawa dżungli, które są surowe, ale sprawiedliwe. I musi zapomnieć o niepewności i lęku.

Księga dżungli / Fot. Darek DudziakAlicja napotka w dżungli wiele zwierząt, które będzie musiała oswoić lub pokonać. Najważniejszą walkę będzie musiała stoczyć ze sobą - swoimi obawami i strachem oraz niepewnością i niezdecydowaniem. Będzie to dla niej lekcja życia...

Sztukę wzbogaciły piosenki i etniczna muzyka. Nagrał ją zespół Hastag Ensemble - w składzie: Agnieszka Guz (skrzypce), Aleksandra Demowska-Madejska (altówka), Dominik Płociński (wiolonczela), Oliwier Andruszczenko (duduk), Wojciech Błażejczyk (perkusjonalia, flet, valiha, ektar).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.