Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

303 miejsce

"Księga Pamiątkowa" w hołdzie Reaganowi

Sto lat temu, 6 lutego 1911 roku, urodził się Ronald Reagan. Upamiętnienie tych urodzin przybiera w Polsce liczne i różne formy. Jedną z nich jest internetowa akcja pod nazwą Ofensywa Wolności.

W hołdzie Reaganowi portal ofensywawolnosci.pl zbiera wpisy do "Księgi Pamiątkowej", które pod koniec roku zostaną wydrukowane i przesłane do Biblioteki Ronalda Reagana. Księga liczy już ponad 1200 wpisów.

Już w 1964 roku Ronald Reagan powiedział: "Nie możemy kupować sobie bezpieczeństwa i wolności od zagrożenia bombą niegodziwie przekonując miliard ludzi w niewoli za żelazną kurtyną: porzućcie marzenia o wolności, bo my, dla ratowania własnej skóry chcemy się porozumieć z waszymi ciemiężycielami". Cel swojej walki z sowieckim Imperium Zła przedstawił w 1977 roku, mówiąc: "Moja koncepcja polityki amerykańskiej wobec Związku Sowieckiego jest prosta: my wygrywamy, a oni przegrywają".

Za decydujący wkład w rozpad ZSRR amerykański prezydent ma wiele dziękczynnych wpisów naszych rodaków w księdze, a pośród nich: "Dziękuję za jasne opisanie zła w bolszewickim myśleniu".

Najwięcej wypowiedzi odnosi się do postrzegania Ronalda Reagana jako wielkiego przyjaciela Polaków: "Dziękujemy za zapaloną świeczkę w oknie Białego Domu 13.12.1981 roku". Polski dotyczy zapis wypowiedzi prezydenta z 1984 roku: "Z kart historii płynie ta nauka, że Polska może być podbita, ale nigdy nie będzie pokonana. Może być zmuszona do posłuszeństwa, ale nigdy się nie podda. Może ulec presji, ale nigdy nie pogodzi się z obcym panowaniem i pozbawieniem danej przez Boga wolności".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dobrze, że Pan Tadeusz nie zapomniał ! bo już z rozpaczy , chciałam w Hołdzie temu prezydentowi wypocić kilka słow.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.