Facebook Google+ Twitter

"Księga raju" na deskach Teatru Żydowskiego w Warszawie

W ramach XVI Festiwalu Korczaka, Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich zaprasza na spektakl "Księga Raju". Przedstawienie w reżyserii Piotra Cieplaka będzie wystawiane od 5 do 7 października.

 / Fot. PlakatSpektakl oparty jest na tekście żydowskiego poety i pisarza, Icyka Mangera. Pokazuje widzowi sentymentalną opowieść o zderzeniu ludzkich wyobrażeń z rzeczywistością. Jest to historia człowieka, którego dusza podstępem trafiła między ludzi, zachowując przy tym pamięć o raju.

"Icyk Manger jest gorzki. Pozbawia nas złudzeń o idylli, która gdzieś kiedyś nastanie. Ale ta historia ma także swoją czułą stronę. Manger, rozbijając iluzję i lukrowane wyobrażenia, nie pozostawia nas zupełnie nagimi" - podkreśla Cieplak. Marzeniem reżysera jest, aby spektaklowi towarzyszyła czułość i ludzki wymiar, w którym znajdzie się miejsce na wzruszenie i uczucia. "Mimo że prawdziwego raju, czy jego obrazu ani w tym spektaklu, ani za naszego życia pewnie nie dotkniemy" -dodaje.

Podczas ponad dwugodzinnego przedstawienia na scenie teatru widzowie zobaczą min. Marcina Błaszaka, Kamilę Borutę, Monikę Chrząstowską czy Jerzego Walczaka. Bilety normalne po 60 zł i ulgowe po 50 zł można zarezerwować telefonicznie lub przez internet.

Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.